Додому Послання та звернення Різдвяне послання митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея

Різдвяне послання митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея

Різдвяне послання
митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея
боголюбивим пастирям, чернецтву та всім вірним чадам
Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви

«Слава во вишніх Богу, і на землі мир,
в людях благовоління» (Лк. 2:14)

Возлюблені во Христі дорогі отці, всечесне чернецтво, браття та сестри!

Звершилось чудо! Бог Отець послав світу Сина Свого Єдинородного! В маленькому, маловідомому Віфлеємі, Володар Світу – з’явився смиренним Немовлям, в Якому на момент народження мало хто узрів Божу велич, і славу, і силу. Хоча це Дитя світ чекав ще з початку своєї історії, прийнявши обітницю Божу в пророцтвах про явлення на землі Спасителя та Іскупителя людства: «І ти, Віфлеєме, земле Іудина, нічим не менше володінь Іудиних, бо через тебе пройде Вождь, Котрий упасе народ Мій, Ізраїля» (Мф.2:6). Те, що було в Старому Заповіті приховане і невизначене, осяяло явленням Божественного Немовляти.

Старозавітне людство пройшло довгий шлях підготовчого очищення та освячення, поки врешті, не явилася Богообрана Отроковиця, і Ангели заспівали Втіленому Богу Божественний гімн, небеса сповістили велику подію чудесною зіркою, земля надала печеру, рід же людський дав Матір-Діву, яка виконала Божественний Задум Всевишнього Бога.

Проявимо ревність сьогодні новозавітним святим і старозавітним праведникам в їх сильному прагненні зустріти і прийняти Іісуса Христа народженого, і, разом з ними принесемо Йому свою любов і смирення, щоби убогі ясла наших сердець стали улюбленими яслами Богомладенця Христа на землі.

Чим же скорив наші серця Спаситель? Своїм досконалим смиренням. Той, хто одним віянням Своєї волі створив світ – ліг безпорадним Немовлям у Віфлеємських яслах. З цього і складається велич істинного смирення: зовнішня простота і принижене становище скривають під собою силу, що приборкує думки, волю і серця людей.

Склонимося зі смиренням перед яслами, осяяними Божою славою, адже Богонемовлятко Христос тут починає Свою Хресну дорогу по лицю землі, саме тут початок нашого спасіння, початок нашої вічності: «Путь, Істина і Життя» (Іоанн.14.6). Різдво Христове – день початку подвигу Спасителя світу. Сьогодні, день випробовування нашої любові і вірності Йому. І нехай чує світ, нашим життям сповіщену істину: «З нами Бог, розумійте народи, і покоряйтеся: яко з нами Бог!» (Іс. 8:9).

В сьогоднішній світлий день неможливо не сказати про те горе, що прийшло на нашу українську землю – про війну. Проливається кров християнська, гинуть мирні люди, воїни, є безліч покалічених, багато людей втратили свої домівки. Наша Церква опікується нужденними, молиться за мир в нашій країні і ми знаємо, що тільки во Христі ми можемо отримати втіху, можемо наповнити наші поранені серця святістю християнської любові і миром, але для цього треба покаятися і очиститися від гріхів, щоби достойно пережити всі випробовування нашого неспокійного часу.

Закликаю вас, дорогі мої, не соромитися визнавати себе віруючими людьми, пам’ятати, що раніше християни молилися в катакомбах і не відрікалися від Христа, незважаючи ні на які випробовування. Апостол Павло називає нас новим святим потомством у Христі, визначеним до вічного спасіння. То ж прикрасимо наше життя добрими справами!

Дорогі мої, чада Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви! Вітаю вас зі святом Різдва Христового, бажаю вам, щоби радість, мир і братська любов завжди перебувала з вами.

У важкі для нашої України дні, нехай благословить, укріпить і допоможе всім нам Богонемовля Іісус із любов’ю та терпінням зустріти і пройти Новий 2023 рік в доброму здоров’ї, мирі та повному благополуччі.

Христос Рождається! Славімо Його!

Божою милістю, смиренний +Іриней, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський

Різдво Христове