Українська Православна Церква молитовно відзначила восьму річницю інтронізації свого Предстоятеля (+відео)

17 серпня 2022 року, з нагоди восьмої річниці інтронізації Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, відбулася Божественна літургія на головній площі Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятелю співслужили члени Священного Синоду УПЦ: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Хустський і Виноградівський Марк, голова Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, митрополит Олександрійський і Світловодський Боголєп, сонм єпископів Української Православної Церкви, духовенство Лаври, Київської єпархії та гості у священному сані.

Богослужбові піснеспіви виконували змішаний митрополичий хор під керівництвом архімандрита Геронтія (Борисевича) та хор Київських духовних шкіл під керівництвом архімандрита Романа (Подлубняка).

На малому вході Блаженніший владика возвів низку архієреїв УПЦ у сан митрополита та архієпископа. Митрополитами стали архієпископи: Конотопський і Глухівський Роман, Вознесенський і Первомайський Олексій, Олександрійський і Світловодський Боголєп. У сан архієпископа возведені єпископи: Хотинський Веніамін, Баришівський Віктор, Білогородський Сильвестр, Ладижинський Сергій та Рівненський і Острозький Пимен.

У слові проповіді після читання святого Євангелія Предстоятель розповів вірянам про чудо, яке сотворив Господь з сімома Ефеськими отроками. За словами архіпастиря, це чудо нагадує нам про реальність воскресіння мертвих та майбутній Божий суд, до якого потрібно готуватися кожному.

«Ця підготовка звершується за допомогою посту і молитви, коли людина молитвою і постом очищає себе від усякої скверни плоті і духа», – сказав Блаженніший владика.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після відпусту митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел виголосив вітальне слово Блаженнішому Митрополиту Онуфрію від імені Священного Синоду, архієреїв, духовенства, чернецтва та усім вірянам Української Православної Церкви.

Митрополит Дніпропетровський та Павлоградський Іриней разом зі своїми вікаріями архієпископом Новомосковським Євлогієм та єпископом Петропавлівським Андрієм також приєдналися до поздоровлень на адресу Його Блаженства. Від себе особисто, а також від священнослужителів та всієї пастви Дніпропетровської єпархії владика Іриней молитовно побажав Блаженнішому Митрополиту Онуфрію багатьох років життя у міцному здоров’ї та благополуччі, душевних та тілесних сил, допомоги Божої та благословенних успіхів у Першосвятительському служінні. Також владика Іриней отримав від Предстоятеля УПЦ благословення для дніпропетровського кліру та пастви.

Блаженніший владика подякував за вітання та висловив вдячність усій пастві за все, що відбулось впродовж восьми років предстоятельського служіння.

«Все, що було зроблено за цей період доброго, – це плід наших спільних зусиль, наших спільних молитов, нашого терпіння і смирення, – зазначив Блаженніший Митрополит Онуфрій. – Я бажаю, щоб Господь був з нами і надалі, щоб наступні роки – скільки Бог визначить кожному з нас прожити – послужити, щоб вони були успішними, щоб Господь благословив нашу землю миром».

За матеріалами https://news.church.ua