Додому Новини єпархії Архієпископ Євлогій прийняв іспит з морального богослов’я у Дніпровському національному університеті імені...

Архієпископ Євлогій прийняв іспит з морального богослов’я у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара

21 грудня 2018 року, відповідно до розкладу зимової сесії в магістратурі Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, відбувся іспит з морального богослов’я, що підвів підсумки вивчення, впродовж першого семестру поточного академічного року, основ християнської моралі як фундаменту загальнолюдських цінностей магістрами-першокурсниками, які обрали сферою своєї професійної діяльності релігієзнавство.

Своїм долученням до богословського вчення про моральний закон і життя християнина майбутні фахівці-релігієзнавці завдячують ініціативі митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, кандидата богослов’я, почесного доктора ДНУ. Спираючись на власний неоціненний досвід спілкування зі студентством та викладачами і науковцями українських та іноземних освітніх закладів, що був акумульований у процесі читання лекцій духовно-моральної тематики у провідних вищих школах Дніпропетровщини та в ході участі в міжнародних наукових конференціях, організованих університетами США і Канади, Керуючий Дніпропетровською єпархією запропонував виробити таку стратегію розвитку релігієзнавчого освітньо-наукового напряму, яка забезпечить обгрунтування і формування фахової компетенції у галузі релігієзнавства на основі взаємодії світської і духовної науки й освіти.

Ініціатором включення дисципліни “Моральне богослов’я” в освітньо-професійну програму підготовки магістрів-релігієзнавців, що була розроблена й уже четвертий рік успішно впроваджується у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара, став архієпископ Новомосковський Євлогій, вікарій Дніпропетровської єпархії, кандидат богослов’я, кандидат філософських наук, магістр англійської філології, доцент кафедри філософії ДНУ. Запропонувавши стратегічне бачення релігієзнавчої освіти, яке грунтується на ідеї синергії духовності й інтелекту, взятій за основу святителем Петром Могилою, митрополитом Київським, при заснуванні своєї Академії — першої у східнослов’янських землях вищої школи університетського типу, вікарний архієрей аргументовано довів, що професійне становлення релігієзнавців передбачає усвідомлення невіддільності пізнання від граничного комунікативного досвіду — звернення людини до Бога і сприйняття “іншого” як ближнього, й отримав повну підтримку всієї групи розробників стандартів вищої освіти Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара зі спеціальності “Релігієзнавство”.

Беручи до уваги дванадцятирічний досвід викладання владики Євлогія в Київській Духовній Академії і Семінарії й успішність ініційованого ним упровадження Біблійної історії у навчальні плани бакалаврів-філософів ДНУ, завідувач кафедри філософії, доктор філософських наук, професор Окороков Віктор Броніславович звернувся до архіпастиря з пропозицією викладати моральне богослов’я магістрам-релігієзнавцям. Прийнявши її, архієпископ Євлогій розробив науково-методичний комплекс дисципліни, який забезпечує успішну інтеграцію невід’ємного компонента духовної освіти в гуманітарно-освітню концепцію класичного університету.

Викладання дисципліни “Моральне богослов’я” студентам-магістрам спеціальності “Релігієзнавство” провадиться у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара з 2015 року, коли була відкрита магістратура за цим фахом, і підсумкова атестація, що проводилась у межах кожного із трьох вже завершених циклів підготовки фахівців-релігієзнавців вищого гатунку, засвідчила високий рівень опанування ними навчальної програми.

Не став винятком і цьогорічний екзамен, прийнятий владикою Євлогієм у студентів, які сформують п’ятий випуск магістрів-релігієзнавців ДНУ. За результатами підсумкової перевірки їх знань загальна успішність становить 100 %, якість успішності – 100 %. Найвищого рівня сформованості професійних компетентностей у межах вивчення морального богослов’я досягли: протоієрей Костянтин Банченко, настоятель Свято-Миколаївського храму с. Любимівка Дніпровського району Дніпропетровської області; протодиякон Георгій Денека, клірик Свято-Преображенського кафедрального собору м. Дніпра; послушниця Свято-Тихвінського жіночого монастиря м. Дніпра Анна Антонюк; Олексій Шашура, завідувач паломницького відділу Дніпропетровської єпархії; Ярослав Костюченко, директор Благодійної організації “Центр соціальної адаптації – Преображення”; Володимир Кириленко, вчитель Користівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Олександрійської районної ради Кіровоградської області.

інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ