Додому Новини єпархії Доцент Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Архієпископ Новомосковський Євлогій взяв участь...

Доцент Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Архієпископ Новомосковський Євлогій взяв участь у церемонії посвяти першокурсників у студенти ДНУ

31 серпня 2019 року о 18 годині в парку імені Т. Г. Шевченка перед Палацом студентів ДНУ імені Ю. О. Гагаріна зібралися керівництво і численні представники багатотисячних професорсько-викладацького та студентського колективів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, а також поважні гості, щоб урочисто відзначити долучення до університетської родини цьогоріч понад 3000 студентів-першокурсників, з-поміж яких до бакалаврату вступили 1512 осіб на основі повної загальної середньої освіти і 522 особи на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст, а до магістратури – 1065 осіб.

Цьогорічна подія посвяти першокурсників у студенти ДНУ увиразнила унікальність сьогодення найстарішого у Придніпров’ї – заснованого в буремному 1918 році – класичного університету, ознаменувавши, як старт сто першого навчального року в ньому, початок нового – другого – століття його славетної історії, що твориться кропіткою працею викладачів і студентів, яка, наснажуючись життєдайністю української академічної традиції, закладає міцне підгрунтя для інноваційного, в загальносвітовому масштабі, розвитку фундаментальних освітньо-наукових напрямів, покликаного розсунути межі інтелекту і підняти наукову думку до космічних висот, спонукаючи до новоусвідомлення Першоджерела духовності.

До студентів-першокурсників, чиє професійне становлення розпочинається на стартовій смузі системного і всебічно обгрунтованого оновлення традиційно-академічних моделей вищої освіти, що ініціювалося Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара після переходу ним сторічного рубежу, із вітальним словом звернувся ректор, доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент Національної Академії Наук України Микола Вікторович Поляков. Наголосивши на вагомості внеску ДНУ в нарощення духовно-інтелектуального ресурсу народу України, яке вимірюється підготовкою, впродовж 100 років звитяжної освітньої і науково-дослідницької діяльності, 150 тисяч професіоналів найвищого гатунку, задіяних у різних сферах життєдіяльності і знаних не лише в нашій країні, але і за її кордонами, очільник Гончарівського університету висловив надію на те, що всі ті, хто цього року поповнив лави його студентства, спрямують свій особистісний потенціал на те, щоб стати першокласними спеціалістами, так необхідними нашій молодій і перспективній державі.

. Привітати цьогорічних першокурсників найбільшого закладу вищої освіти Придніпровського регіону прибув і доцент кафедри філософії Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, кандидат богослов’я, кандидат філософських наук Архієпископ Новомосковський Євлогій. Він передав усій університетській громаді благословення почесного доктора ДНУ, Митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея і підкреслив унікальність місії Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, який, зберігаючи традиційні критерії освіченості і духовні орієнтири їх визначення, безнастанно розширює предметно-методологічний діапазон класичної освіти шляхом інтеграції в неї фахових компетентностей, пріоритетних для стратегічних новітніх наукових галузей. Поздоровивши першокурсників-бакалаврів і першокурсників-магістрів із вибором вірного дороговказу професійного становлення, а всю академічну спільноту ДНУ із новим — знаменним для Гончарівського університету — навчальним роком, владика Євлогій побажав усім зростати інтелектуально і вдосконалюватися духовно, щоб у своїй особистісній самореалізації долучитися до пошуку суспільно значущих конструктивних відповідей на виклики сучасності.

Цього року традиційне вручення символічних студентського квитка та залікової книжки засвідчило і те, що почався відлік часу здобуття релігієзнавчої освіти для священнослужителів Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви, які вступили до Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, обравши спеціальність “Релігієзнавство”. Серед першокурсників бакалаврату – намісник Свято-Миколаївського пустельного Самарського чоловічого монастиря архімандрит Досифей та іподиякон Свято-Троїцького кафедрального собору в м. Новомосковськ Андрій Гайденко, а в число студентів першого курсу магістратури увійшли керівник єпархіального відділу пастирської опіки пенітенціарної системи протоієрей Валентин Дорощук та клірик Свято-Троїцького кафедрального собору в м. Дніпро ієрей Олександр Свинаренко. Вони вирішили опанувати професію релігієзнавця, щоб збагатити власний пізнавальний інструментарій та арсенал умінь і навичок, необхідних для провадження викладацької, науково-дослідницької, експертної і суспільно-комунікативної діяльності, націленої на попередження і подолання міжконфесійних конфліктів і консолідацію суспільства навколо одвічних цінностей.