Додому Новини єпархії Митрополит Іриней звершив Божественну літургію та Чин великого освячення води

Митрополит Іриней звершив Божественну літургію та Чин великого освячення води

18 січня 2023 року, Навечір’я Богоявлення (Хрещенський святвечір), керуючий Дніпропетровською єпархією УПЦ митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней очолив велику вечірню, під час якої було прочитано 13 Хрещенських паремій та Божественну літургію святителя Василія Великого.

За богослужінням правлячому архієрею співслужили: секретар єпархії протоієрей Миколай Ничипорук, настоятель собору протоієрей Володимир Аксютін та соборні клірики.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після сугубої єктенії митрополит Іриней попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому. Також були піднесені подячні прохання за ювіляра протоієрея Володимира Аксютіна, який в цей день молитовно відзначає 70-річний ювілей від дня народження.

Після закінчення Літургії в соборній огорожі було здійснено Чин великого освячення води (Великої Агіасми).

По завершенні чину митрополит Іриней окропив усіх, хто молився святою водою.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ