Додому Новини єпархії «ПАСХАЛЬНА ПАЛІТРА – 2019»

«ПАСХАЛЬНА ПАЛІТРА – 2019»

Конкурс “Пасхальна палітра” проводиться з 2014 року за благословенням митрополита Дніпропетровського та Павлоградского Іринея парафією храму святого рівноапостольного князя Володимира м. Дніпро та Дніпропетровською єпархією Української Православної Церкви за підтримки Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Голова організаційного комітету конкурсу – протоієрей Георгій Вольховский, настоятель храму святого рівноапостольного князя Володимира м. Дніпра Дніпропетровської єпархії УПЦ.

У 2014, 2018 та 2019 роках Головою журі Конкурсу є народний художник України, лауреат премії Т. Г. Шевченка, академік, професор, голова правління Харківської організації Національної спілки художників України (НСХУ) Ковтун Віктор Іванович. З 2015 до 2017 року включно Головою журі була член Національної спілки художників України Охріменко Тетяна Миколаївна.

Проект «Пасхальна палітра» включає три заходи: конкурс, присвячений Великодню; виставка конкурсних дитячих робіт «Пасхальна палітра», яка відбувається у виставкових залах міста Світлою седмицею та виставка-продаж дитячих малюнків «Діти для дітей». Виручені кошти перераховуються на рахунок благодійного фонду «Помогаем» для надання допомоги тяжкохворим дітям.

З 2016 року в межах конкурсу проводиться індивідуальний конкурс «Юний писанкар», на якому діти віком з 6 до 18 років повинні написати 2 писанки на задану тематику. Кожного року в цьому конкурсі беруть участь від 12 до 25 дітей Дніпропетровської області. У цьому році конкурс проводився 6 травня в єпархіальному управлінні Дніпропетровський єпархії УПЦ. Взяли участь 17 учасників віком від 5 до 18 років. Дві конкурсантки приїхали до нас з Полтавської області, село Сенча. Усі діти виконали завдання, роботи були належно оцінені.

7 травня в приміщенні Національної спілки художників України відбулася офіційна частина відкриття конкурсу “Пасхальна палітра”. З благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея участь прийняв у заході вікарій Дніпропетровської єпархії УПЦ архієпископ Новомосковський Євлогій.

Історія Конкурсу у цифрах
2014 рік – було отримано 662 роботи з 12 областей України, 494 з яких експонувалося на виставці.
2015 рік – з 500 отриманих експоновано 200 робіт.
2016 рік – 823 роботи з 13 областей і 20 міст і сіл України.
2017 рік – 489 малюнків і понад 100 композицій писанок.
2018 рік – ювілейний. На виставці були представлені роботи дітей з 15 областей і більш ніж з 20 міст і сіл України – всього 4433 роботи і встановлено Рекорд з найбільшої кількості дитячих малюнків на виставці В Україні.
2019 рік – 483 малюнка від 375 учасників та 8 композицій і 54 писанки від 28 юних писанкарів з 7 областей та 14 міст та сіл України.