Додому Новини єпархії Вікарій Дніпропетровської єпархії УПЦ відвідав Дніпровську установу виконання покарань (№4)

4 липня вікарій Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви єпископ Петропавлівський Андрій по запрошенню керівника єпархіального відділу пастирської опіки пенітенціарної системи протоієрея Валентина Дорощука з робочим візитом відвідав Дніпровську установу виконання покарань (№4).

Його Преосвященство відвідав храми і каплиці, котрі функціонують в установі, ознайомився із створеними для проведення богослужінь умовами, поцікавився особливостями духовного окормлення різних категорій засуджених і ув’язнених, котрі утримуються в установі. Користуючись нагодою, Владика Андрій відвідав кімнату для утримання матерів з дітьми, якою православне духовенство опікується на протязі декількох років, поспілкувався із ув’язненою про перспективи відбування покарання та долю дитини. Отець Валентин із гордістю розповідав про виконану роботу в рамках реалізації безпрецедентного проекту по створенню молитовних місць в більшості корпусних відділень пенітенціарного закладу, акцентував увагу на досягненні дієвої взаємодії з керівництвом установи в питаннях пастирської підтримки як ув’язнених, так і персоналу, не приховував від Владики і проблемних питань, котрі виникають в повсякденній діяльності духовенства.

Знайомство з установою завершилось в Каплиці на честь Благорозумного Розбійника, де в присутності членів общини Каплиці був відслужений подячний молебень. Потім у теплій невимушеній обстановці за склянкою чаю із солодощами Його Преосвященство поспілкувався із засудженими, відповів на їх питання, згадав часи навчання та чернечого життя. «Господь для кожного визначає свій шлях, і найголовніше на цьому шляху, яким би важким він не був, не втратити живого зв’язку з Господом, не втратити віри в Його любов і милість», – сказав він.

Наостанок Владика Андрій та отець Валентин зустрілись із начальником установи полковником внутрішньої служби Ігорем Калашниковим. Ігор Сергійович радо зустрів гостей, в особі отця Валентина подякував православному духовенству за виконувану ним місію, високо оцінив результати та перспективи спільної діяльності. Владика Андрій висловив глибоке задоволення побаченим, подякував керівництву установи за допомогу, що надається, та передав благословення Митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея начальнику установи і керованому ним персоналу на виконання службових обов’язків.

Довідка: На теперішній час в Дніпровській установі виконання покарань функціонує два храми та п’ять каплиць, котрі обладнані в рамках реалізації проекту по створенню молитовних кімнат для всіх категорій ув’язнених і засуджених, що утримуються в установі. Даний проект реалізується з благословення Митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея при підтримці керівництва установи та Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та участі членів Благодійної організації «Центр соціальної адаптації – Преображення» і небайдужих прихожан православних храмів міста. На разі відбувається обладнання Каплиці на честь Іоанна Хрестителя, закладено хрест на місці спорудження Храму на честь Всіх Печерських Святих для співробітників установи.

Костюченко Ярослав
директор Благодійної організації
«Центр соціальної адаптації – Преображення»
для Інформаційного відділу Дніпропетровської єпархії УПЦ