Додому Новини єпархії Звернення до духовенства Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви про особливості звершення богослужінь...

Звернення до духовенства Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви про особливості звершення богослужінь та святих таїнств на період загальнонаціонального карантину в Україні

Звернення
до духовенства Дніпропетровської єпархії
Української Православної Церкви про особливості звершення богослужінь
та святих таїнств на період загальнонаціонального карантину в Україні

Керуючись рекомендаціями Священного Синоду УПЦ від 18 березня 2020 року, а також коментарем юридичного відділу УПЦ щодо посилення обмежень під час карантину, беручи до уваги досвід деяких співбратів-архієреїв, а також постанову КМУ № 211 від 11 березня 2020 р. та постанову КМУ № 255 від 2 квітня 2020 р., закликаю духовенство Дніпропетровської єпархії УПЦ, починаючи з 06.04.2020 року, вжити наступних тимчасових заходів:

1. Усі храми УПЦ залишаються діючими, богослужіння та таїнства в них можуть звершуватися вдень і вночі, окрім одного санітарного дня, але за умови присутності у середині храму не більше 10 осіб мирян.

2. Присутність людей на території храму під час звершення богослужіння має бути такою, щоб не підпасти під штрафні санкцій поліції, згідно постанов КМУ про заборону масових скупчень людей.

3. Після звершення богослужіння двері храму залишаються відчиненими протягом дня, але перебувати в ньому одночасно можуть не більше 2-х осіб – по черзі. При цьому торкатися або цілувати ікони, хрести, чаші, або руки священика на час карантину не рекомендується. Можна тільки класти перед святинями поклони та ставити свічки.

4. Священнослужитель, за попередньою домовленістю, має забезпечити можливість приступити парафіянам в храмі до сповіді (в короткий спосіб) або до причастя, — але по черзі і не більше 2-х осіб одночасно. Причастя уділяти вірним запасними Святими Дарами. Настоятелям забезпечити храм запасними Святими Дарами в найближчу Божественну літургію. Зберігати їх на Святому престолі, керуючись відповідними правилами «Ізвестія (настановлення) учительного».

5. Настоятелям призначити відповідальних осіб, до обов’язків яких буде входити забезпечення парафіянам почергового входу до основного приміщення храму та виходу з нього, які попередньо домовилися про сповідь і причастя зі священиком телефоном.

6. Настоятелям задля інформування парафіян про ситуацію, що пов’язана з богослужіннями під час карантину, бажано створити групу в месенджерах (вайбер, ватсап) та своєчасно повідомляти їх про офіційні церковні новини.

7. Продовжувати проводити ретельну санітарну обробку приміщень храмів, ікон та інших предметів церковного призначення, меблів та іншого обладнання, що знаходиться в храмі; дотримуватися умов карантину.

8. Благочинним довести зміст цього Звернення до відома кожного настоятеля, які в свою чергу – до парафіян, а також до органів місцевої державної влади та місцевого самоврядування. Забезпечити точне та своєчасне виконання всіх зазначених вимог.

9. Проінформувати всіх учасників богослужіння щодо необхідності знаходження в громадських місцях (в тому числі в храмах) в захисних масках та мати при собі документи, що посвідчують особу.

Примітка. Щодо умов служіння в Страсну седмицю, Святу Пасху та Світлу седмицю буде повідомлено додатково.

Керуючий Дніпропетровською єпархією
Української Православної Церкви