Митрополит Ириней поздравил главврача областной больницы им. Мечникова С.А.Рыженко с 220-летием со дня ее основания

Митрополит Ириней поздравил главврача областной больницы им. Мечникова С.А.Рыженко с 220-летием со дня ее основания

 Головному лікарю
КЗ «Дніпропетровська обласна
клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова»
Доктору медичних наук, професору,
Заслуженому лікарю України
Риженко С.А.

 Шановний Сергію Анатолійовичу!

 Приміть найщиріші вітання з нагоди 220-річчя найстаршій лікарні міста Дніпро – Обласній клінічній лікарні імені Мечникова.

Комунальний заклад "Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова" – провідна лікувальна установа Дніпропетровської області, організаційно-методичний центр для лікувально-профілактичних закладів міст і районів області, науково-практична база для 13 кафедр Дніпропетровської державної медичної академії.

На території Земської, нині Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І. Мечникова, з початку ХІХ здійснювали своє рятівне служіння три православні церкви: лікарняна домова церква на честь ікони Божої Матері "Всіх скорботних Радість" і дві каплиці.

На місці розташування однієї з них було побудовано новий хірургічний корпус, в якому тепер знаходиться лікарняний храм святих мучеників, безмездних лікарів Косьми і Даміана, які постраждали в Римі в ІІІ столітті.

У травні 1995 року мною був освячений новий хірургічний корпус, а 26 вересня 1996 року, в день святкування освячення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі, була освячена перша в Україні домова лікарняна церква в лікарні ім. Мечникова.

При храмі з 1997 року працює Недільна школа. Вивчається Святе Письмо Старого і Нового Завітів, основи віровчення і християнської моральності, хоровий спів, а також основи образотворчого мистецтва.

Серед парафіян храму знаходяться чимало студентів вищих навчальних закладів. З їхньої ініціативи у 2002 році було створено православний молодіжний клуб. На зборах молоді обговорюються актуальні питання сучасності з позицій православного світогляду, ведеться живий діалог і невимушене спілкування.

З дня заснування при храмі працює бібліотека Союзу православної молоді "Світло", заснованого в 1995 році.

Духовенство храму на чолі з благочинним храмів лікувальних закладів Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви, Заслуженим лікарем України протоієрей Георгієм Захарченко підтримують тісну співпрацю з медичним персоналом лікарні, приймає участь у житті лікувального закладу, в лікарських конференціях, нарадах та інших заходах.

Завдяки Вашій співпраці священики залучаються до вирішення духовних питань, проблем медичної етики, що виникають у процесі лікувальної діяльності. Має місце конструктивний діалог з кафедрами Дніпропетровської Державної Медичної Академії. Духовенство храму надає консультативну допомогу співробітникам і хворим з духовних і спеціальних медичних питань.

Нехай милосердний Господь і надалі укріплює Вас у несінні послугу надання медичної допомоги усіх нужденним.

З глибокою повагою і Архіпастирським благословінням,

+Іриней,
Митрополит Дніпропетровський і Павлоградський

22 травня 2018 року

поздравление 220 лет больницы Мечникова.jpg
Епархиальный календарь
10.12.2016

Икона Божией Матери, именуемая «Знамение»

Икона Божией Матери, именуемая «Знамение»
10 декабря (27 ноября по старому стилю) чтится один из наиболее почитаемых в русском православии образов Пресвятой Богородицы – икона Божией Матери, именуемая «Знамение». В этот день в Днепропетровской епархии 1 женский монастырь и одна приходская община молитвенно празднуют свое престольное торжество.
Архив
Архив
Rambler's Top100