Митрополит Ириней поздравил главврача областной больницы им. Мечникова С.А.Рыженко с 220-летием со дня ее основания

Головному лікарю
КЗ «Дніпропетровська обласна
клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова»
Доктору медичних наук, професору,
Заслуженому лікарю України
Риженко С.А.

Шановний Сергію Анатолійовичу!

Приміть найщиріші вітання з нагоди 220-річчя найстаршій лікарні міста Дніпро – Обласній клінічній лікарні імені Мечникова.

Комунальний заклад "Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова" – провідна лікувальна установа Дніпропетровської області, організаційно-методичний центр для лікувально-профілактичних закладів міст і районів області, науково-практична база для 13 кафедр Дніпропетровської державної медичної академії.

На території Земської, нині Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І. Мечникова, з початку ХІХ здійснювали своє рятівне служіння три православні церкви: лікарняна домова церква на честь ікони Божої Матері "Всіх скорботних Радість" і дві каплиці.

На місці розташування однієї з них було побудовано новий хірургічний корпус, в якому тепер знаходиться лікарняний храм святих мучеників, безмездних лікарів Косьми і Даміана, які постраждали в Римі в ІІІ столітті.

У травні 1995 року мною був освячений новий хірургічний корпус, а 26 вересня 1996 року, в день святкування освячення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі, була освячена перша в Україні домова лікарняна церква в лікарні ім. Мечникова.

При храмі з 1997 року працює Недільна школа. Вивчається Святе Письмо Старого і Нового Завітів, основи віровчення і християнської моральності, хоровий спів, а також основи образотворчого мистецтва.

Серед парафіян храму знаходяться чимало студентів вищих навчальних закладів. З їхньої ініціативи у 2002 році було створено православний молодіжний клуб. На зборах молоді обговорюються актуальні питання сучасності з позицій православного світогляду, ведеться живий діалог і невимушене спілкування.

З дня заснування при храмі працює бібліотека Союзу православної молоді "Світло", заснованого в 1995 році.

Духовенство храму на чолі з благочинним храмів лікувальних закладів Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви, Заслуженим лікарем України протоієрей Георгієм Захарченко підтримують тісну співпрацю з медичним персоналом лікарні, приймає участь у житті лікувального закладу, в лікарських конференціях, нарадах та інших заходах.

Завдяки Вашій співпраці священики залучаються до вирішення духовних питань, проблем медичної етики, що виникають у процесі лікувальної діяльності. Має місце конструктивний діалог з кафедрами Дніпропетровської Державної Медичної Академії. Духовенство храму надає консультативну допомогу співробітникам і хворим з духовних і спеціальних медичних питань.

Нехай милосердний Господь і надалі укріплює Вас у несінні послугу надання медичної допомоги усіх нужденним.

З глибокою повагою і Архіпастирським благословінням,

+Іриней,
Митрополит Дніпропетровський і Павлоградський