Ієрархи єпархії привітали Предстоятеля УПЦ з днем Тезоіменитства (+відео)

  Ієрархи єпархії привітали Предстоятеля УПЦ з днем Тезоіменитства

  24 червня 2024 року у день пам’яті преподобного Онуфрія Великого, у Пантелеймонівському жіночому монастирі у Феофанії відбулось урочисте богослужіння з нагоди тезоіменитства Предстоятеля Української Православної Церкви.

  Божественну літургію у головному соборі обителі очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

  Предстоятелю співслужили постійні члени Священного Синоду УПЦ: митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел, митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, голова Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, голова Відділу зовнішніх церковних звʼязків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент; митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, архієпископ Новомосковський Євлогій, архієпископ Петропавлівський Андрій, митрополити, архієпископи та єпископи Української Православної Церкви, духовенство обителі, Києва та гості у священному сані.

  За богослужінням молились ігумені та насельниці чернечих обителей УПЦ, паломники та парафіяни монастиря.

  Богослужбові піснеспіви виконував хор Київської духовної академії під керівництвом архімандрита Леонтія (Тупкала).

  За Літургією піднесли молитву про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

  Після відпусту Предстоятелю виголосили многоліття з нагоди тезоіменитства. Вітальне слово Блаженнішому архіпастирю виголосив митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел. Після цього Предстоятелю вручили нагороду від Священного Синоду — орден Української Православної Церкви «Воскресіння Христове».

  Митрополит Дніпропетровський та Павлоградський Іриней разом зі своїми вікаріями архієпископом Новомосковським Євлогієм та архієпископом Петропавлівським Андрієм також приєдналися до поздоровлень на адресу Його Блаженства. Від себе особисто, а також від священнослужителів та всієї пастви Дніпропетровської єпархії владика Іриней молитовно побажав Блаженнішому Митрополиту Онуфрію багатьох років життя у міцному здоров’ї та благополуччі, душевних та тілесних сил, допомоги Божої та благословенних успіхів у Першосвятительському служінні. Також владика Іриней отримав від Предстоятеля УПЦ благословення для дніпропетровського кліру та пастви.

  Блаженніший владика подякував за вітання та молитву усім присутнім та розповів пастві про життя преподобного Онуфрія Великого.

  Потім усі віряни вітали Блаженнішого владику з днем небесного покровителя.

  За матеріалами сайту УПЦ