
12-го лютого 2025-го року, в день Собору Трьох Святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоустого, вікарій Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви архієпископ Новомосковський Євлогій звершив Божественну Літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Самар, в якому лівий вівтар освячений на їх честь.
Напередодні свята архіпастир відслужив Всенічне бдіння і літію із чином благословення п’яти хлібів у тому ж соборі. На полієлеї архієпископ Євлогій помазав богомольців святим єлеєм.
У день престольного торжества Його Високопреосвященству співслужили духовенство Першого і Другого Новомосковських церковних округів і штатні соборні клірики.
У своїй гомілії після читання Євангелія владика Євлогій спершу нагадав історичні передумови і причини становлення свята Собору Трьох Святителів, що об’єднало вшанування їх пам’яті в один день. При самовідданній любові до Христа і єдності у Дусі Святому, вони виявляють неповторні особистісні риси, які яскраво виражені у їх священній і водночас багатогранній діяльності. Енциклопедичні знання і видатні здібності святителя Василія Великого дозволяли йому на всіх рівнях полемічного спілкування про християнське віровчення мовити слово аргументоване, беззаперечне, тверде, істинне і святе, саме те слово, що «не вяжется» (2 Тим. 2:9). Досвід пізнання Святої Трійці, набутий святителем Григорієм і викладений у його творах, став причиною наречення його іменем Богослов — той, хто чисто молиться. На думку Фоми Аквінського, відголоски якоїсь єресі можна знайти практично у будь-кого із отців древності, окрім Григорія Богослова. Його праці не містять жодної неточної богословської думки. Глибина тлумачення Священного Писання і риторична майстерність стали приводом для найменування святителя Іоанна проповідником із Золотими Устами.
Вікарний архієрей закликав народ Божий читати і вивчати твори Вселенських Учителів для духовної насолоди і спасіння душ.
Після сугубої (подвійної) єктенії архієпископ Євлогій прочитав молитву Господу Вседержителю про мир в Україні.
Урочисте богослужіння завершилося Хресною ходою навколо собору і привітанням духовенства і парафіян із престольним святом. Всім, хто прибув на торжество, був запропонований гарячий святковий обід.
Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ











