Додому Новини єпархії Першого дня 2023-го року Євлогій, архієпископ Новомосковський очолив Божественну Літургію у Свято-Троїцькому...

Першого дня 2023-го року Євлогій, архієпископ Новомосковський очолив Божественну Літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Новомосковська

1-го січня 2023-го року, в Неділю 29-ту після П’ятидесятниці, перед Різдвом Христовим, святих отців, вікарій Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви архієпископ Новомосковський Євлогій звершив Божественну Літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Новомосковська у співслужінні штатних соборних кліриків.

Напередодні недільного дня архіпастир відслужив Всенічне бдіння в тому ж соборі. На полієлеї архієпископ Євлогій помазав богомольців святым єлеєм.

Після прочитання Євангелія на Літургії вікарний архієрей виголосив проповідь, у якій зіставив два варіанти родослівної Господа Іісуса Христа – наведений у Євангелії від Матфея (Мф.1:1-17) та наданий у Євангелії від Луки (Лк. 3:23-38). Розбіжність імен у генеалогії в єдиному – охопленому обома списками – історичному періоді часу від Авраама до Іосифа владика Євлогій пояснив тим, що у першому з них містяться імена Іісусових предків за батьківською лінією – лінією Іосифа, а у другому наводяться імена Його предків за материнською лінією – лінією Марії. Архіпастир відзначив: наявність імен представниць язичницьких народів у родоводі Спасителя — Руф, Раав (Мф.1:5) і сходження родослівної Христа до праотця всіх народів — Адама (Лк.3:38) надає можливість спасіння усьому людству в цілому, а не лише Богом обраному народу.

Після виголошення подвійної (сугубої) єктенії архієпископ Євлогій прочитав молитви про мир в Україні.

Богослужіння завершилося молебнем на початок Нового 2023-го року.

Владика Євлогій благословив усіх, привітавши парафіян із Воскресінням Христовим та Новим роком за Новоюліанським календарем, а причасників – і з прийняттям Святих Христових Таїн.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ