Додому Новини єпархії Служіння митрополита Іринея у Вселенську батьківську (м’ясопусну) суботу

Служіння митрополита Іринея у Вселенську батьківську (м’ясопусну) суботу

18 лютого 2023 року у Вселенську батьківську (м’ясопусну) суботу в Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Дніпро була відслужена заупокійна Божественна літургія.

Богослужіння очолив митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней у співслужінні духовенства єпархії.

Під час Літургії були піднесені прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.

Також були виголошені заупокійні молитви за захисників України, усіх, хто загинув під час бойових дій, та усіх православних християн.

Після заамвонної молитви була звершена панахида за упокій душ полеглих захисників України, загиблих мирних жителів внаслідок війни в Україні та усіх від віку спочилих християн.

Напередодні увечері, в цьому ж соборі було звершено заупокійне вечірнє богослужіння.

*****
Вселенська м’ясопусна батьківська субота встановлена Церквою, як день особливого поминання померлих у зв’язку із тим, що у передостанню перед Великим постом неділю – М’ясопусну, Церква нагадує вірним про майбутній Страшний Суд.

Враховуючи цей майбутній Суд і нагадуючи вірним про нього, Православна Церква ходатайствує не тільки за живих вірних, але і за усіх від віку спочилих православних християн і молить Господа помилувати та подати їм спасіння.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ