Додому Новини єпархії Служіння митрополита Іринея у четвер першої седмиці Великого посту (+відео)

Служіння митрополита Іринея у четвер першої седмиці Великого посту (+відео)

Служіння митрополита Іринея у четвер першої седмиці Великого посту (+відео)

26 лютого 2026 року у четвер першої седмиці Великого посту у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Дніпро були звершені утреня, часи, зображальні та вечірня. За уставним великопісним богослужінням молились митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, духовенство та парафіяни собору. За багаторічною традицією, що склалася, митрополит Іриней поклав початок богослужінню: прочитав шестопсалміє, рядову кафізму і канон на утрені. Наприкінці богослужіння була звершена заупокійна літія за усіма від віку спочилими православними християнами та за усіх полеглих українських воїнів, невинно вбитих під час війни.

Цього ж дня ввечері митрополит Іриней очолив Велике повечір’я з читанням четвертої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у Свято-Тихвінському жіночому монастирі м. Дніпро. Ієрарху співслужили секретар єпархії протоієрей Миколай Ничипорук, духівник єпархії протоієрей Василій Крат і кліриків обителі.

За богослужінням молилася настоятелька обителі ігуменя Зосима з сестрами та парафіянами монастиря.

Піснеспіви виконував святковий хор викладачів та студентів регентсько-катехізаторського духовного училища при обителі під керівництвом регента завуча учбового закладу Марини Григорівни Сполітак.

Після читання канону митрополит Іриней звернувся до присутніх зі словами архіпастирських настанов.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ