Додому Новини єпархії Служіння єпископа Андрія у Неділю про митаря та фарисея

Служіння єпископа Андрія у Неділю про митаря та фарисея

5 лютого 2023 року, у Неділю про митаря та фарисея та у свято Собору новомучеників та сповідників нашої Церкви вікарій Дніпропетровської єпархії УПЦ єпископ Петропавлівський Андрій звершив Божественну літургію в Свято-Преображенському кафедральному соборі м. Дніпро.

Напередодні ввечері преосвященний владика очолив всенічне бдіння в тому ж соборі.

Починаючи з неділі про митаря та фарисея Церква вступає в період підготовчих неділь перед Великим постом. Згідно богослужбового уставу під час полієлея був проспіваний піснеспів «Покаяния отверзи ми двери Жизнодавче…» який починаючи з цієї Неділі буде співатися під час воскресних Всенічних бдіннь до Неділі 5-ї Великого посту як вираз плачу душі перед Богом з проханням прощення гріхів.

За Божественною літургією були піднесені молитви за нашу Богомбережену країну, владу, народ та військо. Також були виголошені молитви за спокій душ воїнів ЗСУ та невинно загиблих та вбитих. Особливі заупокійні молитви були виголошені за всіх постраждалих за віру Христову в роки безбожних гонінь у ХХ столітті, а також за батька владики Андрія, пріснопам’ятного протоієрея Петра Васілашку з нагоди першої річниці з дня смерті.

Після літургійного відпусту преосвященний архіпастир звернувся з проповіддю та привітав всіх з воскресним днем і преподав всім святительське благословення.

Вечері того ж дня під час уставного богослужіння преосвященний владика очолив полієлей з нагоди дня пам’яті святої блаженної Ксенії Петербурзької.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ