Додому Новини єпархії Служіння єпископа Петропавлівського Андрія у Велику Суботу

Служіння єпископа Петропавлівського Андрія у Велику Суботу

15 квітня 2023 року, у Велику Суботу, вікарій Дніпропетровської єпархії УПЦ єпископ Петропавлівський Андрій звершив Божественну Літургію святителя Василія Великого, в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Дніпро.

За богослужінням Преосвященному владиці співслужили клірики собору.

Богослужіння цього дня розпочалося з читання Часів, після яких була звершена Вечірня з переходом в Літургію. За богослужінням читалися 15 паремій зі Старого Заповіту. Після читання Апостола священнослужителі переоблачилися з чорного облачення в біле, що символізує передпасхальну радість. Також замість «Херувимської пісні» співався особливий богослужбовий піснеспів Великої Суботи – «Да молчит всякая плоть человеча», в якому звучить призив до благоговійного молитовного настрою з огляду на велич жертви яку Христос приніс заради нашого спасіння.

Наприкінці богослужіння Преосвященний владика благословив хліб і вино та звернувся до вірян зі словом проповіді.

На завершення проповіді архіпастир привітав усіх з прийдешнім святом Світлого Христового Воскресіння та преподав святительське благословення.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ