Додому Новини єпархії Відбувся форум в Дніпропетровській єпархії УПЦ

Відбувся форум в Дніпропетровській єпархії УПЦ

7 жовтня 2021 року в Дніпропетровському єпархіальному управлінні, з благословення митрополита Дніпропетровського та Павлоградського Іринея, відбувся форум «Церква, відкрита для суспільства». Захід проводився з ініціативи та участі Всеукраїнського Союзу Православних жінок.

У Форумі взяли участь духовенство, представники громадські організації, православні релігійні громади, гості з інших регіонів країни.

З благословення Його Блаженства Блаженнійшого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України, форуми вже відбулись в інших регіонах України, та мали великий резонанс, як серед священства, так і серед спільноти, що довело необхідність проведення заходу.

Форум проходив у формі дружнього діалогу між Церквою та громадськістю, щодо плідної співпраці у різних сферах життєдіяльності: медицині, освіті, соціальній сфері, культурі, зокрема:

– Церква сьогодні – реалії та перспективи;

– Філософія дитинства. Формування особистості і морального суспільства;

– Християнська етика: було і стало, Педагогічна ініціатива без підтримки;

– Капеланство – реалії та перспективи;

– Аспекти охорони здоров’я під час пандемії;

– Активізація роботи священства з громадськістю на місцях;

– Обмін досвідом роботи воскресних шкіл, та інші не менш важливі питання.

Благословив роботу форуму та привітав учасників митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней. В своєму вітальному слові владика Іриней зазначив, що проведення таких заходів є дуже важливим та необхідним для обміну досвідом, кращими практиками, а також для представлення та обговорення нових цікавих проектів, стосовно дітей, молоді, сім’ї.

Широко була представлена робота Свято-Успенського православного ліцею, який вже багато років є зразковим флагманом в православній загально-освітній галузі. Велика увага в закладі приділяється розвитку особистості, творчості, культури та духовно-моральним аспектам виховання.

Велику зацікавленість присутніх викликала тема «Християнська етика: було і стало, Педагогічна ініціатива без підтримки», яку досконало і професійно висвітлила Наталія Скакун, викладач іноземних мов, волонтер скаутської організації «СКІФ». Особливу увагу було приділено семінарам і майстер-класам для вчителів недільних шкіл в підготовці кваліфікованих викладачів, розробці нових програм. Акцент було зроблено на сьогоднішній найскладніший час, який з іншого боку є найкращим для відродження. ініціатива духовного гуманістичного виховання громади повинно лягати, як на священиків, так і на спільноту.

Почати с себе, навчитися розрізняти любов і повагу до ближнього, стати більш активними в соціальному служінні закликав усіх гість з міста Києва ігумен Валеріан (Головченко).

Протоієрей Іоанн Негер настоятель Свято-Трифонівського храму м. Лозова Харківської єпархії закликав до активізації церкви з громадськістю. Адже сьогодні поодинці, без об’єднання зусиль не можливо ні зберегти ні примножити, наше православне надбання, ні втілити в життя нові проекти.

Безумовно на форумі не могли не приділити особливої уваги аспектам охорони здоров’я під час пандемії психологічній допомозі в умовах локдауну, досконало з цією темою виступив протоієрей Сергій Іванов настоятель храму на честь ікони Божої Матері «Скоропослушниця» при дитячій клінічній лікарні імені професора Руднєва м. Дніпро.

Дуже важливим питанням сьогодення є правовий захист православних громад та храмів. Роз’яснення у цих питаннях надав адвокат Юрій Лосєв, та запропонував можливості юридичного супроводу.

Основною метою форуму було вирішення проблем моральності, духовності, культури в сучасній Україні, збереження та утвердження православних сімейних цінностей, враховуючі реалії нашого часу.

Тільки спільними зусиллями та відкритому діалогу між церквою і спільнотою ми зможемо зберегти та примножити цінності, що притаманні нашій Православній Вірі, традиції нашої православної держави, зміцнити нашу Церкву та допомогти віруючим ствердитись у правильності обраного шляху, іншим знайти в собі Віру та прийти до церкви.

Сьогодні церква – поза політикою і її діяльність є основою для відродження та збереження духовності, моральності в нашій країні.

Всеукраїнський Союз Православних жінок