Додому Новини єпархії Євлогій, архієпископ Новомосковський взяв участь в урочистому мітингу в місті Новомосковськ на...

Євлогій, архієпископ Новомосковський взяв участь в урочистому мітингу в місті Новомосковськ на честь 76-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні

9 травня 2021 року о 10 годині ранку, після звершення, у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Новомосковська, Божественної Літургії Неділі Антипасхи та заупокійної служби, за якою при загальному поминанні всіх православних християн була піднесена молитва і за вождів та воїнів, на полі брані убієнних у роки Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років, вікарій Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви архієпископ Новомосковський Євлогій у супроводі соборних кліриків – протоієрея Олексія Прокопова та протодиякона Павла Іларіонова прибув до міського Меморіалу Вічної Слави, щоб взяти участь в урочистому мітингу, присвяченому 76-й річниці Перемоги над нацизмом.

У цей день на площі перед монументом переможцям найстрашнішої із воєн, пережитих людством, зібралися керівники міста Новомосковська, представники міських громадських та релігійних організацій, військовослужбовці, численні містяни, об’єднані щиросердим почуттям вдячності до тих, хто відстояв саме право людини на життя, поборовши фашизм у найжахливіших проявах його нелюдської сутності. Почесними гостями урочистостей стали ветерани, трудівники тилу, діти війти, учасники повоєнної відбудови, які своїми людяністю та мужністю, бойовими і трудовими подвигами подолали воєнне лихоліття і проклали дорогу в мирне життя.

З вітальним словом до зібрання звернувся Новомосковський міський голова Сергій Рєзнік. Наголосивши, що Перемога у найкровопролитнішій у світовій історії війні була здобута ціною життів мільйонів людей, перед світлою пам’яттю яких вдячні нащадки, схиляються у невимовній скорботі, мер Новомосковська подякував усім, хто доклав зусиль до того, щоб перемогти у протистоянні із фашистськими нелюдами і, вже в умовах миру, відбудувати соціально-економічний фундамент людського існування, за мирне небо, за вільну землю, за збережену країну.

У знак вшановування пам’яті понад 40 млн загиблих у Другій світовій війні була оголошена хвилина мовчання.

Потім відбулася церемонія покладання квітів до Меморіалу Вічної Слави та Пам’ятника партизанам Присамар’я, в якій взяла участь і делегація Дніпропетровської єпархії УПЦ на чолі із архієпископом Новомосковським Євлогієм. Високопреосвященнійший настоятель Свято-Троїцького кафедрального собору, що є найдавнішим осередком Православ’я не лише Новомосковщини, а й усієї Дніпропетровщини, та соборні клірики проспівали «Вічну пам’ять» тим, хто у протиборстві з нацизмом захистив одвічні цінності людства, поклавши за них своє життя.

Перебіг урочистих подій відображено у фото- та відеоматеріалах, частина з яких (низка світлин та відеозапис) узяті із офіційного веб-сайту Новомосковського міськвиконкому.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ