Додому Новини єпархії Євлогій, архієпископ Новомосковський очолив Божественну Літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Новомосковська

21-го січня 2024-го року, в Неділю 33-ю після П’ятидесятниці, після Богоявлення, вікарій Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви архієпископ Новомосковський Євлогій звершив Божественну Літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Новомосковська у співслужінні штатних соборних кліриків.

Напередодні недільного дня архіпастир відслужив всенічне бдіння в тому ж соборі. На полієлеї архієпископ Євлогій помазав богомольців святим єлеєм.

Після прочитання Євангелія на Літургії вікарний архієрей виголосив проповідь, в якій нагадав євангельське свідчення про те, що після прийняття Господом Хрещення «абие духъ возведе Его в пустыню. И бе ту въ пустыне дній четыредесять» (Мк. 1:12-13). І са́ме після цього Спаситель відправився у землю коліна Завулона і коліна Нефаліма, яке хоч і не рівномірно, але дійсно географічно розташовувалося «объ онъ полъ Іордана» (Мф. 4:15). Відповідно, упродовж усього періоду від Богоявлення до початку Великого посту в недільні та будні дні євангельські зачала будуються як читання оповідей про священні події і притч, які мали місце і звучали у дні земного життя Христа після Його Хрещення.

Однак, як зауважив архієпископ Євлогій, така богослужбова особливість, вивірена багатовіковим досвідом церковного життя, дає досить тривалий проміжок часу, щоб налаштуватися на проходження святої Чотиридесятниці, та відкриває вуха, щоб почути Божі слова: «покайтеся, приближися бо Царство Небесное» (Мф. 4:15).

Після виголошення подвійної (сугубої) єктенії архієпископ Євлогій прочитав молитви про мир в Україні.

Владика Євлогій благословив усіх, привітавши парафіян із Воскресінням Христовим, а причасників – і з прийняттям Святих Христових Таїн.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ