Митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней відвідав святині Західної України

З 17 по 20 травня 2024 року митрополит Дніпропетровський і Павлоградський перебував в паломницькій поїздці по монастирях та храмах Західної України.

17 травня митрополит Іриней відвідав Свято-Троїцький Корецький ставропігійний жіночий монастир м. Корець Рівненської області, де зустрівся з настоятелькою ігуменею Парфенією (Новак), духовенством та сестрами обителі. У головному храмі монастиря архіпастир вклонився до чудотворної ікони Божої Матері «Споручниця грішних». Цього ж дня митрополит Іриней відвідав чоловічий скит на честь великомучениці Варвари в с. Старий Корець Корецького району Рівненської області, де звершив заупокійну літію на могилі архідиякона Михаїла (Гнесюка), подвижника благочестя та наставника духовенства та мирян Рівненщини. Після цього архіпастир відвідав Георгіївське кладовище м. Корець, де на могилі своїх батьків Петра та Ксенії звершив заупокійну літію.

18 травня митрополит Іриней відвідав Георгіївське подвір’я Миколаївського Городоцького жіночого монастиря в м. Рівне, де зустрівся з архієпископом Рівненським і Острозьким Пименом. Після цього Дніпропетровський архіпастир відвідав Свято-Троїцький Дерманський жіночий монастир с. Дермань Друга Рівненського району Рівненської області, де зустрівся з настоятелькою ігуменею Веронікою (Зощук), духовенством та сестрами обителі. Архіпастир вклонився до святинь обителі, а також до мощів святителя Ієрофея (Лобачевського), єпископа Острозького. Цього ж дня архіпастир відвідав Різдво-Богородичний Білівський жіночий монастир с. Білівські Хутори Рівненського району Рівненської області, де зустрівся з настоятелькою ігуменею Алевтиною (Сірук), духовенством та сестрами обителі. Архіпастир вклонився до святинь обителі та чудотворної ікони Божої Матері «Віднайдення загиблих».

19 травня у Неділю 3-тю після Пасхи, святих жон-мироносиць, митрополит Іриней очолив Божественну літургію та святкування 160-ї річниці заснування Хрестовоздвиженського храму у рідному селі Стовпин Корецького району Рівненської області у співслужінні архієпископа Рівненського та Острозького Пимена та духовенства УПЦ. У цей же день митрополит Іриней відвідав скит та джерело праведної Анни Миколаївського Городоцького жіночого монастиря с. Онишківці Дубенського району Рівненської області. Ввечері цього ж дня митрополит Іриней відвідав Успенську Почаївську Лавру, де вклонився святиням обителі: чудотворному образу Почаївської ікони Божої Матері та мощам преподобних Іову та Амфілохію Почаївським.

20 травня, з вдячністю Богу, митрополит Іриней повернувся в м. Дніпро.

Інформаційний відділ
    Дніпропетровської єпархії УПЦ