Додому Новини єпархії Митрополит Іриней привітав протоієрея Петра Горзова з 45-річчям з дня народження

29 червня 2024 року, у день віддання свята П’ятидесятниці, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней звершив Божественну літургію у храмі 12-ти Апостолів с. Новоолександрівка Синельниківського району Дніпропетровської області.

У цей день настоятель храму протоієрей Петро Горзов молитовно зустрів свій 45-й день народження.

Перед богослужінням архіпастиря зустріли представники місцевої влади.

За Літургією ієрарху співслужили секретар єпархії протоієрей Миколай Ничипорук, благочинний Синельниківського церковного округу протоієрей Віктор Власов, благочинний І-го Новомосковського церковного округу протоієрей Володимир Ляшенко, настоятель храму протоієрей Петро Горзов та духовенство єпархії.

Під час богослужіння піснеспіви виконували сестри Знаменського жіночого монастиря с. Вербівське Синельниківського району Дніпропетровської області.

Після читання Святого Євангелія митрополит Іриней звернувся до пастви зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після сугубої єктенії митрополит Іриней попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому. Також були включені особливі подячні прохання за протоієрея Петра Горзова.

Після богослужінням архіпастир привітав протоієрея Петра Горзова з 45-річчям з дня народження та з благословення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, вручив орден святителя Феодосія Чернігівського. До слів привітання приєдналися духовенство, парафіяни храму та гості, які прибули на свято.

Орденами рівноапостольної княгині Ольги були також удостоєні Людмила Миколаївна Андрухів та Зоя Григорівна Зубова.

Насамкінець митрополит Іриней преподав усім присутнім святительське благословення.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ