Додому Новини єпархії Служіння митрополита Іринея у Неділю 15-ту після П’ятидесятниці

Служіння митрополита Іринея у Неділю 15-ту після П’ятидесятниці

17 вересня 2023 року, у Неділю 15-ту після П’ятидесятниці, день пам’яті святителя Іоасафа, єпископа Бєлгородського, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней очолив Божественну літургію у верхньому храмі на честь святителя Спиридона, єпископа Триміфунтського, сел. Дослідне Дніпровського району Дніпропетровської області, який був освячений рік тому 17 вересня 2022 року. Раніше 25 грудня 2021 року був освячений нижній храм на честь святителя Іоасафа, єпископа Бєлгородського в сел. Дослідне.

За богослужінням митрополиту Іринею співслужили: секретар єпархії протоієрей Миколай Ничипорук, настоятель храму протоієрей Димитрій Сороковий, клірики храму та духовенство єпархії.

На малому вході з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, митрополит Іриней нагородив настоятеля храму протоієрея Димитрія Сорокового – правом служіння Божественної літургії з відкритими Царськими вратами до Херувимської пісні.

Після читання святого Євангелія митрополит Іриней звернувся до вірян зі словом проповіді.

Під час Літургії були піднесені прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.

Богослужіння завершилось чином славлення з молитвою перед іконою святителя Іоасафа, єпископа Бєлгородського.

З нагоди річниці з дня Великого освячення верхнього храму на честь святителя Спиридона, єпископа Триміфунтського в сел. Дослідне меценати, благодійники та трудівники були відзначені церковними нагородами:

– Андрію Васильовичу Біба, засновнику «АЗС БРСМ-нафта» була передана в дар ікона святителя Спиридона, єпископа Триміфунтського з пам’ятною грамотою.

– орденами УПЦ преподобного Агапіта Печерського були нагороджені:

Яланський Олександр Михайлович, Мирний Олександр Вікторович, Заровний Кирило Сергійович, Плякун Андрій Володимирович, Гандурін Володимир Станіславович та Олежко Олена Олександрівна.

– грамотами Предстоятеля УПЦ: Чумаков Євген Вікторович, Тетянич Валерія Володимирівна, Шабаль Костянтин Сергійович.

– грамотами митрополита Іринея: Сало Віра Іванівна, Мулявко Андрій Миколайович, Копач Антон Павлович, Паламар Єлизавета Євгенівна, Яковлева Анастасія Романівна, Тютюнник Павло Миколайович, Михальська Соломія Олександрівна, Биліна Тетяна Іванівна, Слободянюк Віктор Михайлович та Тетяна Гелеверя.

Насамкінець настоятель храму протоієрей Димитрій Сороковий подякував митрополиту Іринею за архіпастирський візит та подарував набір архієрейських орлеців.

Напередодні Неділі 15-ї після П’ятидесятниці митрополит Іриней очолив всенічне бдіння в Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Дніпро.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ