Додому Новини єпархії У день Вознесіння Господнього митрополит Іриней очолив святкове богослужіння у Тернівці

13 червня 2024 року, у день свята Вознесіння Господнього, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней звершив Божественну літургію у Свято-Вознесенському храмі м. Тернівка Дніпропетровської області.

Перед богослужінням архіпастиря зустріли вихованці недільної школи.

За Літургією ієрарху співслужили секретар єпархії протоієрей Миколай Ничипорук, благочинний Юр’ївського церковного округу протоієрей Іоанн Мороз, благочинний Павлоградського церковного округу протоієрей Павел Бурлай, настоятель храму протоієрей Артемій Лазурний та духовенство єпархії.

За богослужінням молилися настоятелька Знаменського жіночого монастиря с. Вербівське ігуменя Варвара (Бобер) та сестри обителі.

На малому вході з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, митрополит Іриней нагородив настоятеля храму протоієрея Артемія Лазурного – правом служіння Божественної літургії з відкритими Царськими вратами до молитви Господньої «Отче наш».

Після читання Святого Євангелія владика Іриней звернувся до пастви зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Митрополит Іриней звершив постриг у читця, хіротесію у іподиякона та дияконську хіротонію Георгія (Юрія) Івановича Бугір, 1986 року народження, випускника Чернігівського духовного училища.

Після Літургії священнослужителі та віряни звершили хресний хід.

Насамкінець владика Іриней привітав усіх зі святом та ознайомився з життям парафії.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ