Додому Новини єпархії У свято Воздвиження архієпископ Андрій очолив Божественну літургію у Преображенському соборі

27 вересня 2023 року, у день свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, вікарій Дніпропетровської єпархії УПЦ архієпископ Петропавлівський Андрій звершив Божественну літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Дніпро.

Напередодні ввечері, архіпастир очолив Всенічне бдіння в тому ж соборі. Під час вечірнього богослужіння Владика звершив святкову Літію та полієлей, який згідно богослужбового уставу звершується в цей день у вівтарі. Після Великого славослів’я Високопреосвященний ієрарх виніс Чесне Древо Животворящого Хреста Господнього на середину храму та звершив чин Воздвиження Хреста, після чого духовенство та всі присутні вклонилися святині та були помазані Владикою освяченим єлеєм.

В сам день свята за Божественною літургією підносились молитви за мир в Україні, владу, народ та військо. Також були піднесені сугубі заупокійні молитви за полеглих воїнів і всіх невинно вбитих.

Наприкінці Літургії був звершений чин славління та поклоніння Древу святого Хреста Господнього.

Після богослужіння владика Андрій звернувся до парафіян зі словом проповіді, привітав всіх присутніх зі святом та нагадав, що цей святковий день є днем строго посту заради вшанування Святих спасительних Страстей Господа нашого Іісуса Христа.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ