Додому Новини єпархії Єпископат Дніпропетровської єпархії висловили співчуття у зв’язку з кончиною митрополита Варфоломія

Його Преосвященству,
Преосвященнішому Пимену,
єпископу Дубенському
тимчасово Керуючому Рівненською єпархією
Української Православної Церкви,
Духовенству, чернецтву і вірянам
Рівненської єпархії Української Православної Церкви

Ваше Преосвященство!

Возлюблені у Господі всечесні отці, дорогі брати і сестри!

Із глибоким сумом сприйняли звістку про завершення земного шляху Високопреосвященнішого Варфоломія, митрополита Рівненського й Острозького. Це воістину велика втрата не лише для православної Рівненщини, але і для всього Українського Православ’я.

З молодих літ присвятивши своє життя служінню на ниві Христовій, владика Варфоломій 26 років очолював Рівненську єпархію, докладаючи усіх сил для збереження її канонічного устрою і чистоти віри пастви, ввіреної йому. Прагнучи, за словом Писання, наглядати за пасомими «не з примусу, але добровільно по-Божому, не для брудної наживи, але ревно» (1 Пет. 5: 2), не пануючи над спадком Божим, але будучи для стада за взірець, спочилий святитель з апостольською ревністю свідчив близьким і далеким про красу та істинність Православ’я, сприяв творенню миру і громадянської злагоди на Рівненській землі.

Спаситель Христос нехай упокоїть душу Свого вірного служителя новопреставленого митрополита Варфоломія в обителях небесних, де немає ні хвороби, ні печалі, ні зітхання, а життя вічне, і сотворить йому вічну пам’ять.

З глибокими співчуттями,

+ Іриней,