![](https://eparhia.dp.ua/wp-content/uploads/2023/04/2023-04-30_yevlogij-arhiyepiskop-novomoskovskij-ocholiv-bozhestvennu-liturgiyu-v-nedilyu-3-tyu-pislya-pashi-u-svyato-troyitskomu-kafedralnomu-sobori-m-novo-640x853.jpg)
30-го квітня 2023 року, в Неділю 3-тю після Пасхи, святих Жінок-мироносиць, вікарій Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви архієпископ Новомосковський Євлогій звершив Божественну Літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м.Новомосковська. Його Високопреосвященству співслужили штатні соборні клірики — протоієрей Андрій Москаленко та протоієей Олексій Прокопов.
Після прочитання Євангельського зачала вікарний архієрей виголосив проповідь. У ній владика зосередився на подвигу святих Жінок-мироносиць — Марії Магдалини, Марії Клеопової, Соломії, Іоанни, Марфи і Марії, Сусанни та інших, які, явивши силу любові, що перемагає страх, під час земного життя Спасителя, при Його смерті на Хресті та похованні, були удостоєні Господом першими побачити Його Воскреслим і звістити про Воскресіння Христове апостолів. Архієпископ Євлогій відзначив, що цього ж дня творимо пам’ять також Іосифу Аримафейському, «иже бе ученик сокровен от семидесятих един сый. К сим же нощнаго ученика Никодима, иже от князей ко Христу приступи».
Після виголошення подвійної (сугубої) єктенії владика Євлогій прочитав молитви про мир в Україні.
Після завершення Літургії архіпастир привітав з амвона усіх парафіянок, які прийшли на богослужіння, з їх святом за перевагою. Архієпископ Євлогій акцентував увагу не лише на допоміжній, а і на унікальній ролі жінок в історії Церкви Христової, відзначивши, що долучатися до апостольських трудів і можливо, і необхідно для всіх вірних.
Жіночому церковному активу, який несе послух у соборі, настоятель висловив особливу вдячність, а всім надав архіпастирське благословення.
Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ