Додому Новини єпархії Євлогій, архієпископ Новомосковський очолив Божественну Літургію в Неділю 3-тю після Пасхи у...

Євлогій, архієпископ Новомосковський очолив Божественну Літургію в Неділю 3-тю після Пасхи у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м.Новомосковська

30-го квітня 2023 року, в Неділю 3-тю після Пасхи, святих Жінок-мироносиць, вікарій Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви архієпископ Новомосковський Євлогій звершив Божественну Літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м.Новомосковська. Його Високопреосвященству співслужили штатні соборні клірики — протоієрей Андрій Москаленко та протоієей Олексій Прокопов.

Після прочитання Євангельського зачала вікарний архієрей виголосив проповідь. У ній владика зосередився на подвигу святих Жінок-мироносиць — Марії Магдалини, Марії Клеопової, Соломії, Іоанни, Марфи і Марії, Сусанни та інших, які, явивши силу любові, що перемагає страх, під час земного життя Спасителя, при Його смерті на Хресті та похованні, були удостоєні Господом першими побачити Його Воскреслим і звістити про Воскресіння Христове апостолів. Архієпископ Євлогій відзначив, що цього ж дня творимо пам’ять також Іосифу Аримафейському, «иже бе ученик сокровен от семидесятих един сый. К сим же нощнаго ученика Никодима, иже от князей ко Христу приступи».

Після виголошення подвійної (сугубої) єктенії владика Євлогій прочитав молитви про мир в Україні.

Після завершення Літургії архіпастир привітав з амвона усіх парафіянок, які прийшли на богослужіння, з їх святом за перевагою. Архієпископ Євлогій акцентував увагу не лише на допоміжній, а і на унікальній ролі жінок в історії Церкви Христової, відзначивши, що долучатися до апостольських трудів і можливо, і необхідно для всіх вірних.

Жіночому церковному активу, який несе послух у соборі, настоятель висловив особливу вдячність, а всім надав архіпастирське благословення.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ