Додому Новини єпархії Євлогій, архієпископ Новомосковський взяв участь у записі телевізійної програми, присвяченої Неділі Хрестопоклонній,...

Євлогій, архієпископ Новомосковський взяв участь у записі телевізійної програми, присвяченої Неділі Хрестопоклонній, для телеканалу «SAMAR MEDIA» м. Новомосковська

1 квітня 2021 року, в четвер третьої седмиці Великого посту, об 11 годині ранку, на запрошення керівництва медіахолдингу «Самарь», що веде телемовлення в м. Новомосковську та районі, вікарій Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви архієпископ Новомосковський Євлогій прибув у телестудію «SAMAR MEDIA», щоб записати архіпастирське звернення для чергового випуску «Православного вісника», який вийде в ефір напередодні Неділі Хрестопоклонної.

Владика Євлогій наголосив, що шанування Хреста Господнього і поклоніння Йому є невід’ємною частиною літургічної практики Православної Церкви і домашньої молитви, яка спирається на Богодухновенне свідчення Надприродного Одкровення про Хрест як непереможну зброю на диявола.

Архієпископ розповів про знайдення Господнього Хреста святою рівноапостольною царицею Єленою у 326 році в Ієрусалимі, що ознаменувало завершення тривалих пошуків святині, ініційованих її сином, Римським імператором Костянтином Великим, також причисленим до лику святих з іменуванням “рівноапостольний”, і про дивовижне виявлення Животворчої Сили Хрестного Дерева, яка повернула до земного життя померлого.

Владика Євлогій пояснив, чому саме Хрест Господній урочисто виноситься із Вівтаря на середину церкви на свято Воздвиження й у періоди двох строгих постів – Великого і Успенського. Вікарний архієрей зауважив, що жодний інший хрест – апостола Андрія, Х-подібний, чи апостола Петра, перевернутий, – не згадується в Церкві з такою пошаною, як Хрест Спасителя.

Нагадавши євангельські слова «Хто хоче йти за Мною, відречися від себе самого, візьме хрест свій і йди за Мною» (Мк. 8:34), архієпископ Євлогій побажав православним телеглядачам впевнено пройти другу половину святого посту і в духовній радості зустріти Свято над Святами – Пасху Христову.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ