Додому Новини єпархії 30-річчя служіння на Дніпропетровській кафедрі митрополита Іринея

30-річчя служіння на Дніпропетровській кафедрі митрополита Іринея

19 жовтня 2023 року виповнилося 30 років служіння на Дніпропетровській кафедрі Високопреосвященнішого Іринея митрополита Дніпропетровського і Павлоградського, керуючого Дніпропетровською єпархією Української Православної Церкви – почесного громадянина міста Дніпра, почесного члена Вченої ради Дніпропетровської медичної академії, почесного доктора Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, почесного академіка Міжнародної академії наук екології та безпеки життєдіяльності.

19 жовтня 1993 року на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви митрополит Іриней (тоді архієпископ Рівненський і Острозький) був призначений на Дніпропетровську кафедру з титулом «Дніпропетровський та Криворізький». З 27 липня 1996 року – з титулом «Дніпропетровський та Павлоградський».

Митрополит Іриней являється повним кавалером ордена «За заслуги» (Указ Президента України № 26/2009 від 22 січня 2009 р. «За вагомий особистий вклад у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної, соціальної та правової держави та з нагоди Дня Соборності України» нагороджений орденом «За заслуги» І ступеня. Першу нагороду «За заслуги» ІІІ ступеню Владика отримав в 1999 році, а ІІ ступеню – до дня свого 65-річчя у 2004 році.

У червні 2019 р. митрополит Іриней нагороджений «Золотою зіркою Героя Українського народу» (рішення про нагородження № 12/19 від 14.06.2019 р.).

На сьогоднішній день митрополит Іриней є одним із найстаріших та найавторитетніших ієрархів Української Православної Церкви, який успішно здійснює архієрейське служіння протягом 48 років, більшу половину з яких він трудиться на Дніпропетровській землі. Відданість Церкви Христової та батьківська турбота про паству здобули у владиці Іринеї глибоку повагу архієреїв та духовенства, щиру любов парафіян та вдячність з боку світського суспільства.

19 жовтня 2023 року митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней звершив Божественну літургію у домовому храмі на честь священномученика Іринея, єпископа Ліонського при Дніпропетровському Єпархіальному управлінні. За богослужінням молилися вікарні архієреї єпархії архієпископ Новомосковський Євлогій і архієпископ Петропавлівський Андрій, секретар єпархії протоієрей Миколай Ничипорук, співробітники Єпархіального управління та парафіяни.

Після завершення Божественної літургії було проголошено многоліття і прозвучали привітання на адресу Дніпропетровського архіпастиря.

*******

Сердечно вітаємо Вас Ваше Високопреосвященство зі знаменною датою у Вашому житті 30-річчям архіпастирського служіння на Дніпропетровщині.

Молитовно просимо Господа дарувати Вам добре здоров’я, довгі роки життя, мир, благоденство та спасіння душі.

Предстательством Пречистої Діви Богородиці нехай зберігає Вас Милостивий Спаситель на багато років і нехай посилає Вам Свою благодатну допомогу в архіпастирському служінні, щоб ми якомога довше харчувалися Вашою мудрістю та батьківською любов’ю.

Єпископат, духовенство та паства
Дніпропетровської єпархії