Додому Новини єпархії 48-ма річниця архієрейської П’ятидесятниці митрополита Іринея

48-ма річниця архієрейської П’ятидесятниці митрополита Іринея

48-ма річниця архієрейської П'ятидесятниці митрополита Іринея

27 липня для керуючого Дніпропетровською єпархією Української Православної Церкви митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея день пам’ятний та особливий, значний та святковий. Рівно 48 років минуло з того часу, як йому через покладання рук наступників апостольських Божественний Утішитель послав дари апостольські, а Предстоятель вручив єпископський жезл і поставив на високе церковне служіння.

Цього дня в 1975 році в Богоявленському Патріаршому соборі в Москві над архімандритом Іринеєм (Середнім) була здійснена хіротонія в єпископа Уфимського і Стерлітамацького. Здійснили висвячення нового архієрея Патріарх Московський і всієї Русі Пимен (Ізвєков), митрополит Ленінградський і Новгородський Никодим (Ротов) та митрополит Тульський та Білевський Ювеналій (Поярков).

У ніч із 26 на 27 липня 2023 року, в день пам’яті апостола від 70-ти Акили, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней з архіпастирським візитом відвідав Тихвінський жіночий монастир м. Дніпра.

Митрополит Іриней очолив Божественну літургію у Варваринському храмі обителі.

Правлячому архієрею співслужили: секретар єпархіального управління протоієрей Миколай Ничипорук та духовенство монастиря.

За богослужінням молилася настоятелька Тихвінського жіночого монастиря м. Дніпра ігуменя Зосима (Сварчевська) та сестри обителі.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Після богослужіння теплі слова привітання на адресу митрополита Іринея були сказані ігуменею Зосимою, духовенством та парафіянами.

У свою чергу архіпастир подякував усім за молитви і преподав святительське благословення.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ