Додому Новини єпархії Архіпастирський візит в село Новоолександрівка

Архіпастирський візит в село Новоолександрівка

13 липня 2023 року, у день пам’яті Собору славних і всехвальних 12-ти апостолів, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней з нагоди 20-річчя з дня Великого освячення та престольного свята звершив Божественну літургію в храмі 12-ти Апостолів с. Новоолександрівка Синельниківського району Дніпропетровської області.

Перед богослужінням архіпастиря зустріли представники місцевої влади та вихованці недільної школи.

За Літургією ієрарху співслужили секретар єпархії протоієрей Миколай Ничипорук, благочинний Синельниківського церковного округу протоієрей Віктор Власов, настоятель храму протоієрей Петро Горзов та духовенство єпархії.

За богослужінням молилась настоятелька Знаменського жіночого монастиря с. Вербівське Синельниківського району Дніпропетровської області ігуменя Варвара (Бобер) та сестри обителі, які під час богослужіння виконували піснеспіви.

На малому вході з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, митрополит Іриней нагородив настоятеля храму протоієрея Петра Горзова – правом носіння другого хреста з прикрасами.

Після читання Святого Євангелія владика Іриней звернувся до пастви зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після сугубої єктенії митрополит Іриней попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Насамкінець було звершено славлення.

З благословення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, митрополит Іриней вручив медаль УПЦ рівноапостольної княгині Ольги Горзовій Олені Юріївні.

Грамоти митрополита Іринея були вручені трудівникам та парафіянам храму.

Насамкінець митрополит Іриней преподав усім присутнім святительське благословення.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ