Додому Новини єпархії Доцент Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Євлогій, архієпископ Новомосковский взяв участь...

Доцент Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Євлогій, архієпископ Новомосковский взяв участь у засіданні кафедри філософії, присвяченому знайомству її науково-педагогічного колективу з першокурсниками бакалаврату і магістратури релігієзнавчого та філософського відділень

3 вересня 2021 року о 12 годині дня вікарій Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви архієпископ Новомосковський Євлогій прибув у Головний корпус Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, де він обіймає посаду доцента кафедри філософії, куруючи спеціальність «Релігієзнавство» із 2015 року – часу її заснування у ДНУ, щоб долучитися до кафедрального зібрання, що було покликане зорієнтувати в університетському науково-освітньому просторі всіх тих, хто цьогоріч приєднався до лав студентства провідного класичного університету Придніпров’я, обравши шлях професійного становлення, пов’язаний із філософсько-релігієзнавчою сферою.

На відкрите засідання кафедри філософії в аудиторії 808 зібралися її науково-педагогічний колектив у повному складі, а також цьогорічні першокурсники-бакалаври і першокурсники-магістри філософського та релігієзнавчого відділень факультету суспільних наук і міжнародних відносин. Познайомитися із викладачами та однокурсниками прийшли і представники Дніпропетровської єпархії УПЦ, які цьогоріч вступили у ДНУ на навчання за спеціальністю “Релігієзнавство”. У їх числі: ієрей Роман Шляхтін, клірик храму на честь вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста в м.Дніпрі (І курс магістратури), диякон Олександр Камуз, клірик храму на честь святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця Свято-Миколаївського пустельного Самарського чоловічого монастиря в смт Орлівщина Новомосковського району, Валентин Горщарук, паламар Свято-Предтеченського храму в смт Славгород Синельниківського району (І курс бакалаврату), Іуліанія Кравцевич, вчителька недільної школи при Свято-Троїцькому кафедральному соборі м.Дніпра (І курс бакалаврату), Михайло Уфімцев, співробітник Єпархіального Управління (І курс магістратури), Олена Федорова, парафіянка Спасо-Преображенського собору в м.Дніпрі (І курс магістратури), Анна Кузнецова, парафіянка Свято-Троїцького кафедрального собору в м.Дніпрі (І курс магістратури), та Наталія Крилова, парафіянка Свято-Троїцького кафедрального собору в м.Новомосковськ (І курс магістратури). Учасником події, що ознаменувала входження новоприйнятих студентів-релігієзнавців та студентів-філософів у курс академічного життя, став і ієромонах Іов (Герасимов), випускник Київської духовної академії, для якого нинішній рік також відзначився вступом у Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара на навчання за магістерською релігієзнавчою освітньою програмою.

Засідання кафедри розпочав її завідувач професор Віктор Броніславович Окороков. Він привітав студентів-першокурсників із долученням до університетської спільноти та початком опанування професії, а колег – зі стартом нових циклів підготовки бакалаврів і магістрів спеціальностей «Філософія» та «Релігієзнавство» і запросив до слова незмінного доцента-куратора релігієзнавчого освітньо-наукового напряму владику Євлогія. Передавши благословення Керуючого Дніпропетровською єпархією Української Православної Церкви митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, почесного доктора ДНУ, кафедральному науково-педагогічному колективу та студентам, опікуваним ним, архієпископ Новомосковський Євлогій наголосив, що концепція філософсько-релігієзнавчої освіти, розроблена і запроваджена у Гончарівському університеті, та діяльність наукової школи університетської кафедри філософії грунтуються на ідеї синергії духовності й інтелекту, яка надихає на безнастанне духовне зростання й інтелектуальне вдосконалення. Вікарний архієрей – академіст побажав у новому навчальному році всім, хто викладає і навчається на релігієзнавчому та філософському відділеннях, плідної співпраці, що дозволить сформуватися професіоналам найвищого ґатунку, які спрямують набутий знаннєвий та комунікативний ресурс на пошук відповідей на світоглядні питання сучасності та виклики міжконфесійних взаємин сьогодення і сприятимуть нарощенню духовно-інтелектуального потенціалу народу України та консолідації сучасного українського суспільства навколо одвічних цінностей.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ