Додому Новини єпархії Престольне свято Петропавлівського храму міста Дніпро

Престольне свято Петропавлівського храму міста Дніпро

12 липня 2023 року, у день пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней з нагоди престольного свята звершив Божественну літургію в Петропавлівському храмі м. Дніпро, сел. Краснопілля.

За Літургією ієрарху співслужили секретар єпархії протоієрей Миколай Ничипорук, благочинний І-го Правобережного міського церковного округу протоієрей Володимир Аксютін, намісник Свято-Духівського чоловічого монастиря м. Дніпро архімандрит Ієронім (Єрмоленко), настоятель храму ієрей Олександр Бурцев та духовенство єпархії.

На малому вході, митрополит Іриней, нагородив настоятеля храму ієрея Олександра Бурцева першою богослужбовою нагородою – правом носіння набедреника.

Після читання Святого Євангелія владика Іриней звернувся до пастви зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після сугубої єктенії митрополит Іриней попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Насамкінець було звершено славлення.

З благословення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, митрополит Іриней вручив орден УПЦ рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня з нагоди 60-річчя від дня народження благодійнику храму Сергію Івановичу Крутенко.

На завершення візиту владика Іриней вручив усьому приходу благословенну грамоту та преподав святительське благословення.

Напередодні митрополит Іриней очолив всенічне бдіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Дніпро.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ