Додому Новини єпархії Престольне свято Трьохсвятительського храму міста Дніпро

Престольне свято Трьохсвятительського храму міста Дніпро

12 лютого 2024 року, у день пам’яті Собору вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста, один із найдавніших храмів лівобережної частини міста Дніпро – Трьохсвятительський відзначив своє престольне свято.

Напередодні митрополит Іриней звершив всенічне бдіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Дніпра. За вечірнім богослужінням митрополит Іриней звершив постриг у читця, хіротесію у іподиякона Андрія Валерійовича Бурова, 1988 року народження, випускника Київської духовної академії.

Богослужіння храмового дня очолив митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней. За традицією архіпастиря зустрічали найменші вихованці недільної школи.

За Божественною літургією ієрарху співслужили: секретар єпархіального управління протоієрей Миколай Ничипорук, благочинний Дніпровського районного церковного округу протоієрей Василій Бринзей, керівник військового відділу єпархії ієромонах Нестор (Розвадовський), настоятель храму протоієрей Миколай Курдій, клірики храму та духовенство Кременчуцької та Дніпропетровської єпархій.

На малому вході, з благословення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія, митрополит Іриней нагородив з нагоди 25-річчя з дня народження керівника військового відділу єпархії ієромонаха Нестора (Розвадовського) та клірика храму протоієрея Романа Шляхтіна – правом носіння хреста з прикрасами.

Після читання Євангелія владика Іриней звернувся до присутніх з архіпастирським словом.

Під час Літургії були піднесені прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.

За Літургією владика Іриней підніс заупокійну молитву про духовного наставника священнослужителів і чернецтва Рівненської єпархії архідиякона Михаїла (Гнесюк), який у цей день відійшов до Господа у 2009 році.

Митрополит Іриней звершив дияконську хіротонію Андрія Валерійовича Бурова, 1988 року народження, випускника Київської духовної академії.

Наприкінці Літургії був звершений хресний хід.

Митрополит Іриней привітав з престольним святом, вручив єпархіальні грамоти парафіянам храму та благословив усіх присутніх.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ