Додому Новини єпархії Престольне свято Знаменського жіночого монастиря

Престольне свято Знаменського жіночого монастиря

10 грудня 2023 року, у Неділю 27-му після П’ятидесятниці та день свята на честь ікони Божої Матері йменованої «Знамення» з благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, вікарій Дніпропетровської єпархії УПЦ архієпископ Новомосковський Євлогій очолив святкове богослужіння у Знаменському жіночому монастирі в с. Вербівське Синельниківського району Дніпропетровської області.

За Божественною літургією у головному храмі монастиря архієпископу Євлогію співслужили: благочинний Павлоградського церковного округу протоієрей Павел Бурлай, благочинний Синельниківського церковного округу протоієрей Віктор Власов, керівник єпархіального відділу у справах пастирської опіки пенітенціарної (тюремної) системи протоієрей Валентин Дорощук, клірики обителі та гості у священному сані.

За богослужінням молилася настоятелька Знаменського жіночого монастиря с. Вербівське Синельниківського району Дніпропетровської області ігуменя Варвара (Бобер) та сестри обителі.

За богослужінням молився депутат Дніпропетровської обласної ради Артур Володимирович Мартовицький.

Піспеспіви виконував архієрейський хор Спаса-Нерукотворного Образу кафедрального собору м. Павлоград під керівництвом регента Наталії Георгіївни Кондратенко.

На малому вході, з благословення Священноначалля Української Православної Церкви, архієпископ Євлогій з нагоди 30 річчя несення послугу в Дніпропетровській єпархії УПЦ: 18 років в Управлінні Дніпропетровської єпархії і 12 років в обителі, возложив другий хрест з прикрасами на настоятельку обителі ігуменю Варвару.

Після читання святого Євангелія владика Євлогій звернувся до вірян зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Після відпусту був звершений чин славлення.

Насамкінець владика Євлогій передав архіпастирське благословення від керуючого єпархією митрополита Іринея та вручив єпархіальні грамоти.

Напередодні свята архієпископ Євлогій очолив всенічне бдіння у Знаменському жіночому монастирі.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ