Додому Новини єпархії Служіння митрополита Іринея у храмі на честь Віфлеємської ікони Божої Матері

Служіння митрополита Іринея у храмі на честь Віфлеємської ікони Божої Матері

10 серпня 2023 року, у день свята на честь Смоленської ікони Божої Матері, йменованої «Одигітрія» («Провідниця»), митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней звершив Божественну літургію в нижньому храмі на честь Віфлеємської ікони Божої Матері Лівобережного церковного округу м. Дніпро.

За Літургією ієрарху співслужили: секретар єпархії протоієрей Миколай Ничипорук, керівник єпархіального відділу благодійності і соціального служіння протоієрей Максим Злобін, керівник єпархіального відділу у справах сім’ї та настоятель храму протоієрей В’ячеслав Білохатнюк і духовенство єпархії.

На малому вході з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, митрополит Іриней нагородив настоятеля храму протоієрея В’ячеслава Білохатнюка – правом служіння Божественної літургії з відкритими Царськими вратами до Херувимської пісні, а також клірика храму ієрея Віталія Руденко – правом носіння золотого наперсного хреста.

Після читання Святого Євангелія владика Іриней звернувся до пастви зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після сугубої єктенії митрополит Іриней попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Насамкінець був звершений хресний хід.

З нагоди архіпастирського візиту були вручені грамоти митрополита Іринея трудівникам та парафіянам храму.

На завершення візиту митрополит Іриней преподав усім присутнім святительське благословення.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ