Додому Новини єпархії Святогірську Лавру відвідала делегація Дніпропетровської єпархії УПЦ (фото, відео)

24 жовтня 2023 року до Свято-Успенської Святогірської Лаври прибули з гуманітарним вантажем представники Дніпропетровської єпархії УПЦ.

Продукти харчування та фінансову допомогу для обителі доставили вікарій Дніпропетровської єпархії архієпископ Петропавлівський Андрій та настоятель Свято-Успенського храму с. Маломихайлівка Покровського благочиння протоієрей Андрій Марандюк.

Після молебню, який намісник Лаври і владика Андрій відслужили в Успенському соборі перед чудотворною іконою Божої Матері «Святогірська», митрополит Святогірський Арсеній подякував дніпрянам за допомогу і нагадав: «Господь сказав: «Блаженні милостиві, бо помилувані вони будуть» (Мф. 5:7). В іншому місці Святого Письма сказано: «Милостиня рятує від смерті» (див. Тов. 4:10). І святоотцівська мудрість каже: «Молитва до райської брами доводить, а милостиня їх відкриває». Дай Боже, щоб, коли виповниться термін вашого земного житія, ця милостиня послужила для вас відкривання райських воріт», — побажав владика намісник.

Він також просив передати митрополиту Дніпропетровському і Павлоградському Іринею, який свого часу неодноразово бував у Святогірській Лаврі, уклін і прохання про молитви за обитель, її братію та біженців, які проживають у ній.

«Мою душу зараз переповнює особливе почуття трепету, радості і, водночас, скорботи, — поділився у слові у відповідь архієпископ Андрій. — Я неодноразово відвідував цю обитель, будучи мирянином. Вона завжди була сповнена людьми, чого не скажеш тепер…»

Він зазначив, що Святогірська Лавра прийняла удар нелегких випробувань та гідно тримає його. «Я хотів би подякувати вам, владико Арсеній, і братії цієї обителі: ви являєте всім нам — архієреям, священству і мирянам — приклад мужності, терпіння і вірності Господу Богу та Його Святій Церкві. Ваша відповідь на всі випробування – молитва, сльози, покаяння та слова любові. Ваші проповіді, владико, втішають віруючих у різних кінцях України. І люди захоплюються вашою стійкістю, незлобністю, тому, що ви втілюєте в собі Євангеліє, показуєте, що слова Господа про любов незаперечні та здійсненні, навіть під час війни та супутніх їй лих», — сказав владика Андрій.