Додому Новини єпархії У день Богоявлення митрополит Іриней звершив Літургію та освятив води річки Дніпра

19 січня 2023 року, у день Святого Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Дніпро.

Напередодні свята у тому ж соборі архіпастир очолив всенічне бдіння.

Ієрарху співслужили секретар єпархії протоієрей Миколай Ничипорук, настоятель собору протоієрей Володимир Аксютін та духовенство собору.

Після читання святкового зачала Євангелія митрополит Іриней звернувся до пастви зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після сугубої єктенії ієрарх попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Відразу після богослужіння у головному соборі єпархії, митрополит Іриней звершив велике освячення води на річці Дніпро біля храму Собор святого славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна на Набережній м. Дніпра.

На завершення чину освячення архіпастир окропив вірян святою водою та привітав паству зі святом Богоявлення.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ