Додому Новини єпархії Відбувся гала-концерт Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Пасхальні дзвіночки» (фото, відео)

30 травня 2021 року, до Дня захисту дітей, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія у Києво-Печерській Лаврі на території Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв відбувся гала-концерт Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Пасхальні дзвіночки».

Синодальний відділ УПЦ з соціально-гуманітарних питань провів це захід для підопічних відділу: дітей-сиріт, дітей з обмеженими функціональними можливостями та дітей воїнів ООС. Конкурс проводився серед вихованців недільних шкіл Української Православної Церкви, які приїхали з різних куточків України.

«Діти з усієї України надсилали на конкурс відео своїх виступів. Брали участь понад 200 колективів: це театральні і хорові виступи. Також в рамках фестивалю проходив конкурс малюнка. Сьогодні відбувся гала-концерт фестивалю. Виступи хорових колективів і три театральних виступи, присвячені Воскресінню Христовому», – розповів голова Синодального відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань протоієрей Сергій Екшиян.

Після спільної молитви ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр передав усі присутнім вітання від Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

«У Святому Письмі сказано, що співайте Богу вашому, і дійсно ми знаємо, що ангели прославляють Господа саме співом. Наші церковні хори показують, що їх служіння, їх спів є співом наче ангельським. В ці пасхальні дні ми знов і знов повинні свідчити всім радість Воскресіння Христового і показати всій державі, що церковна Україна має великі таланти. І ті діти, які взяли участь у цьому фестивалі, — вони наше майбутнє», — сказав ієрарх УПЦ.

З благословення Предстоятеля клірики УПЦ, які активно трудяться в соціальному служінні Церкви, були нагороджені орденами Української Православної Церкви преподобного Нестора Літописця.

До учасників і гостей звернувся також ректор Національної академії культури і мистецтв Василь Чернець.

«Напередодні Міжнародного дня захисту дітей ми приймаємо 200 прекрасних талановитих дітей. Я сподіваюся, що ці діти – учасники фіналу фестивалю, в майбутньому будуть нашими студентами. Ми з радістю приймемо їх в нашій академії, – сказав Василь Чернець та побажав дітям. – Любіть Бога, любіть Україну, робіть добро! Один із класиків сказав: краса врятує світ. Хороші слова, але я думаю, що світ врятує добро».

Далі, згідно з програмою, на фестивалі виступили різні колективи, твори, прославляючи Воскресіння Христове. Наостанок, переможці фестивалю-конкурсу отримали призи: 1-місце – відео-проектор, 2-е місце – акустична система (мікрофон і колонка) і 3-тє місце — музичний центр.

Конкурс проходив он-лайн в трьох номінаціях: театральному, хоровому та художньому. Організатори сподівалися, що даний захід активізує недільні школи до участі у сфері благодійності, сприяє духовно-просвітницькій роботі, а головне залучить дітей до прославлення Воскреслого Христа.

Театральний
1 місце
Недільної школи Свято-Володимирського храму, с.Затока, Білрогод-Дністровського благочиння. Театральна постановка: ” Сліпа принцеса та Спаситель Іісус Христос”.

2 місце
Недільної школи Великомученика і Побідоносця Георгія, м. Одеса, Таїрівське благочиння. Театральна постановка: “Чудесный куличек”.

3 місце Недільної школи храма мучениць Віри, Надії та Любові і матері їх Софії з м. Шепетівка. Театральна постановка : “Христос є Любов”.

Хоровий
1 місце
Дитячо-юнацький хор недільної школи храма Великомученика Димитрія Солунського, що в с.Вишнів, Ківерцівського благочиння, Волинської області.

2 місце
Недільної школи Свято-Успенського собору м. Дніпро, 1-е міське благочиння.

3 місце
Недільної школи Кафедрального собору Спасо-Нерукотворного Образу, м.Павлоград, Павлоградське благочиння.

Художній
1 місце
Шепетівська єпархія. Місто смт. Понінка. Свято-Олексіївський храм.
Полонське благочиння.

2 місце
Одеська єпархія. Місто Білгород-Дністровский Храм Святителя Миколая, Білгород-Дністровського благочиння.

3 місце
Одеська єпархія, Місто Татарбунари. Храм Успіння Пресвятої Богородиці Татарбунарського благочиння.

Офіційний сайт УПЦ https://news.church.ua