Додому Новини єпархії Відійшов до Господа клірик єпархії протоієрей Андрій Шевчук

Відійшов до Господа клірик єпархії протоієрей Андрій Шевчук

15 червня 2023 року на 52 році життя раптово відійшов до Господа клірик Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви, благочинний І-го Новомосковського церковного округу, настоятель храму святих 40-ка мучеників Севастійських та храму на честь Собору Архистратига Божого Михаїла м. Новомосковська, директор Піщанського ліцею Піщанської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області протоієрей Андрій Євгенович Шевчук.

Служінню Святій Церкви протоієрей Андрій присвятив 21-н рік свого життя.

Завтра 16 червня 2023 року в Свято-Миколаївському Самарському Пустинному чоловічому монастирі м. Новомосковська відбудеться Божественна літургія та чин відспівування новопреставленого протоієрея Андрія. Богослужіння очолить вікарій Дніпропетровської єпархії УПЦ архієпископ Новомосковський Євлогій. Початок богослужіння о 8:00 ранку. Протоієрей Андрій буде похований на монастирському кладовищі.

НЕКРОЛОГ.

Протоієрей Андрій Євгенович Шевчук народився 4 серпня 1971 року в місті Новомосковську Дніпропетровської області.

В 1978 році поступив в середню школу № 11 м. Новомосковська, яку закінчив в 1988 році. В 1986 році закінчив дитячу музичну школу по класу баян. В 1989 році був призваний до служби в збройні сили. В 1991 році після демобілізації поступив на духовний відділ Дніпропетровського державного музикального училища імені М.І. Глінки, яке закінчив в 1994 році. В 1995 році поступив на службу в органи внутрішніх справ де працював помічником слідчого і в подальшому слідчим. В 1996 році поступив на заочний факультет Харківського Національного Університету внутрішніх справ (юридичний факультет). З вересня 1997 року ніс кліросний послух в Свято-Троїцькому соборі м. Новомосковська. В 2000 році одружився на Олені Іванівні Шиян. В 2001 році закінчив Харківський університет внутрішніх справ та отримав кваліфікацію юриста. За власним бажанням звільнився з органів внутрішніх справ.

3 березня 2002 року митрополитом Дніпропетровським і Павлоградським Іринеєм (Середнім) був рукопокладений в сан диякона, а 24 червня в сан священника з призначенням кліриком Свято-Троїцького собору м. Новомосковськ.

8 квітня 2003 року був призначений настоятелем храму на честь 40 мучеників Севастійських м. Новомосковська з залишенням посади клірика Свято-Троїцького собору м. Новомосковська.

З 2002 по 2006 роки навчався в Білгородській духовній семінарії (заочне відділення).

В червні 2007 року призначений помічником благочинного 1-го Новомосковського церковного округу по питанням духовної освіти.

З 2011 по 2014 роки навчався в Бердянському державному педагогічному університеті та отримав освітній рівень магістра історичних наук.

21 квітня 2016 року призначений благочинним Першого Новомосковського церковного округу.

12 червня 2017 року призначений настоятелем храму на честь Собору Архистратига Божого Михаїла м. Новомосковська не залишаючи посади настоятеля храму 40 мучеників Севастійських.

27 жовтня 2018 року митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней звершив чин великого освячення храму на честь Собору Архистратига Божого Михаїла м. Новомосковська, збудований стараннями протоієрея Андрія Шевчука та його помічників.

Працював учителем історії в комунальному закладі освіти «Середня загальноосвітня школа № 16 м. Новомосковська».

З 2021 року і по теперішній час обіймав посаду директора Піщанського ліцею Піщанської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області.

За роки служіння Церкві був удостоєний рядом богослужбових нагород: правом носіння митри (2016р.); правом служіння Божественної літургії з відкритими Царськими вратами до «Отче наш» (2018р.); правом носіння другого хреста з прикрасами (2021р.).

15 червня 2023 року протоієрей Андрій Шевчук відійшов до Господа.

Нехай Господь упокоїть душу новопреставленого протоієрея Андрія в оселях праведних!