Додому Новини єпархії Відійшов до Господа клірик єпархії протоієрей Георгій Дан

Відійшов до Господа клірик єпархії протоієрей Георгій Дан

23 квітня 2024 року на 58 році життя після важкої тривалої хвороби відійшов до Господа клірик Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви, настоятель храму на честь преподобномучениць великої княгині Єлизавети та інокині Варвари м. Дніпро протоієрей Георгій (Юрій) Юрійович Дан.

Служінню Святій Церкви протоієрей Георгій присвятив 16 років свого життя.

Чин відспівування та поховання новопреставленого протоієрея Георгія Дан відбудеться 26 квітня 2024 року в м. Краків (Польща), де на протязі останнього часу він проходив лікування.

НЕКРОЛОГ.

Протоієрей Георгій (Юрій) Юрійович Дан народився 20 листопада 1966 року в м. Дніпропетровську.

В 1984 році закінчив середню загальноосвітню школу № 34 м. Дніпропетровська.

З 1985 по 1987 роки служив в рядах Збройних сил Радянської армії. Отримав нагороду «Отличник ВМФ».

В 1991 році закінчив Дніпропетровське училище культури, за спеціальністю клубний працівник, керівник оркестру народних інструментів.

Після закінчення училища працював в театрі КВН ДНУ на посаді керівник оркестру.

В 2007 році одружився на Світлані Ігорівні Дан. Таїнство Вінчання було звершено в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Дніпропетровська.

22 березня 2008 року митрополитом Дніпропетровським і Павлоградським Іринеєм (Середнім) рукоположений в сан диякона.

24 березня 2008 року призначений кліриком Свято-Миколаївського храму на Монастирському острові м. Дніпропетровська.

В 2009 році поступив, в 2012 році закінчив Одеську духовну семінарію (заочної форми навчання).

11 квітня 2011 року призначений кліриком храму преподобного Іллі Муромця при гарнізонному шпиталі м. Дніпропетровська.

17 лютого 2013 року митрополитом Дніпропетровським і Павлоградським Іринеєм (Середнім) рукоположений в сан священника.

18 лютого 2013 року призначений настоятелем храму на честь преподобномучениць великої княгині Єлизавети та інокині Варвари м. Дніпропетровська (КЗ «Клінічний онкологічний диспансер» Дніпропетровської обласної ради).

З грудня 2016 року по січень 2018 року обслуговував каплицю преподобного Паїсія Святогорця при 6-му корпусному відділені (південь) на 4-му поверсі Дніпропетровського заклада виконання покарань № 4 м. Дніпро. Відзначний подяками та грамотами за активну участь в місіонерській діяльності і пастирської опіки направленої на взаємодію з державною пенітенціарною (тюремною) службою.

В лютому 2018 року призначений духовно опікуватись комунальним закладом «Центр комплектації реабілітації для осіб з інвалідністю» Дніпропетровської обласної ради» м. Дніпро.

За час служіння був удостоєний ряду богослужбових нагород.

У зв’язку з важкою хворобою з липня 2022 року і до остатніх днів свого життя знаходився на лікуванні в м. Краків (Польща).

23 квітня 2024 року протоієрей Георгій Дан відійшов до Господа.

Нехай Господь упокоїть душу новопреставленого протоієрея Георгія в оселях праведних!