Додому Новини єпархії Євлогій, архієпископ Новомосковський очолив Божественну Літургію у день пам’яті святого князя Володимира...

Євлогій, архієпископ Новомосковський очолив Божественну Літургію у день пам’яті святого князя Володимира на престольне свято

Євлогій, архієпископ Новомосковський очолив Божественну Літургію у день пам'яті святого князя Володимира на престольне свято

28 липня 2023 року, коли величається святий рівноапостольний великий князь Володимир, хрещений із нареченням іменем Василій, Хреститель і Просвітитель нашого народу, та святкується 1035-та річниця Хрещення Русі, за благословенням Керуючого Дніпропетровською єпархією Української Православної Церкви митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея вікарій єпархії архієпископ Новомосковський Євлогій прибув з архіпастирським візитом у Свято-Володимирівський храм м. Синельникове, щоб очолити храмове торжество.

Біля входу до храму Високопреосвященнішого Владику зустріли вихованці парафіяльної недільної школи та церковний актив; вони привітали архієрея і вручили йому квіти та коровай. Настоятель храму на честь святого рівноапостольного великого князя Володимира в м. Синельникове протоієрей Олександр Кашлюк із собором духовенства виніс архієпископу Новомосковському Євлогію хрест для цілування та звернувся до архіпастиря із вітальною промовою, в якій подякував йому за можливість євхаристичного спілкування у день, що є знаменним і для храмової громади, і для всього нашого благочестивого народу.

Божественну Літургію Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Синельниківського церковного округу протоієрей Віктор Власов, благочинний Покровського церковного округу протоієрей Андрій Тищук, настоятель Свято-Володимирівського храму м. Синельникове протоієрей Олександр Кашлюк та духовенство Дніпропетровської єпархії УПЦ. За богослужінням молилася настоятелька Свято-Знаменівського жіночого монастиря с. Вербівське Синельниківського району ігуменія Варвара (Бобер) і співав хор сестер обителі.

Після виголошення подвійної (сугубої) єктенії архієпископ Євлогій прочитав молитви про мир в Україні.

Після прочитання Євангелія свята владика Євлогій виголосив проповідь. Він охарактеризував Володимира Великого як видатного державного діяча, який спочатку об’єднав та посилив Русь, а потім, розвіявши морок язичництва й “идолы преоби́дев», “томителя врага до конца погубив”, просвітив та освятив її народ; сам став взірцем святості, поніс труди, що дорівнюють апостольському служінню.

Після завершення Літургії на середині храму було звершено славлення князю Володимиру і прочитана молитва святому. Архієпископ Євлогій благословив усіх, привітавши парафіян зі святом, а причасників – і з прийняттям Святих Христових Таїн.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ