Додому Новини єпархії Євлогій, архієпископ Новомосковський очолив Божественну Літургію в день пам’яті святого апостола Фоми...

Євлогій, архієпископ Новомосковський очолив Божественну Літургію в день пам’яті святого апостола Фоми у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Новомосковська

Євлогій, архієпископ Новомосковський очолив Божественну Літургію в день пам'яті святого апостола Фоми у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Новомосковська

23-го квітня 2023-го року, в Неділю 2-гу після Пасхи, на Антипасху — сиречь Обновления Христова Воскресения и в воспомінаніє осязанія святаго апостола, вікарій Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви архієпископ Новомосковський Євлогій звершив Божественну Літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Новомосковська у співслужінні штатних соборних кліриків.

Напередодні недільного дня архіпастир відслужив всенічне бдіння в тому ж соборі. На полієлеї архієпископ Євлогій помазав богомольців святим єлеєм.

Після прочитання Євангелія на Літургії вікарний архієрей виголосив проповідь, що була присвячена подвигу апостольського служіння Фоми Близнюка, який свого часу виявив мужність слідувати за Христом, незважаючи на загрозу смертельних наслідків такої своєї готовності – «ходімо й ми, щоб разом померти з Ним» (Ін. 11:16).

Архієпископ нагадав, що на прикладі апостола Фоми Господь показує: всяке опосередковане ставлення до Нього, Його вічних слів, Його проявів і діянь небезпечно знижує ступінь віри людини у Свого Творця, з одного боку, і спричиняє новий біль Спасителю, з іншого: «терпи́тъ Христосъ человеколюбно и осязания, якоже и Крестъ прежде сего» (На Господи воззвахъ, Подобенъ: Небесныхъ чиновъ).

Далі, посилаючись на богослужбовий текст, владика пояснив походження ще одного прізвиська апостола – Невіруючий, і наголосив, що окремий досвід одного із учнів Христових адресований тим, хто свою пра́ву віру у Воскреслого розбавляє сумнівами: «Фомино неверствие… изъ адскихъ преисподнихъ востание уверяетъ… десницею любопытною» (Ibid, На Господи воззвахъ).

Після виголошення подвійної (сугубої) єктенії архієпископ Євлогій прочитав молитви про мир в Україні.

Відразу ж після Літургії Високопреосвященніший настоятель разом із соборним духовенством відслужив першу загальну панахиду у період пасхальної Чотиридесятниці як поминальну службу, що відноситься до «Радуниці». Серед спочилих були молитовно згадані вожді та воїни на полі бою полеглі.

Владика Євлогій благословив усіх, привітавши парафіян із Воскресінням Христовим, а причасників – і з прийняттям Святих Христових Таїн.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ