Додому Новини єпархії Євлогій, архієпископ Новомосковський очолив Божественну Літургію у Неділю м’ясопусну про Страшний Суд

Євлогій, архієпископ Новомосковський очолив Божественну Літургію у Неділю м'ясопусну про Страшний Суд

10-го березня 2024-го року, у Неділю м’ясопусну, про Страшний Суд, вікарій Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви архієпископ Новомосковський Євлогій звершив Божественну Літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Новомосковська у співслужінні штатних соборних кліриків.

Напередодні недільного дня архіпастир відслужив всенічне бдіння у тому ж соборі. На полієлеї архієпископ Євлогій помазав богомольців святим єлеєм.

Після прочитання Євангелія на Літургії вікарний архієрей виголосив проповідь. Владика між іншим зауважив: повний об’єм біблійних свідчень говорить про те, що на Страшному Суді безапеляційне рішення буде винесене не лише щодо людей, але і щодо ангелів: «Хіба не знаєте, що ми будемо судити й ангелів?» (1 Кор. 6:3); що підготовка кожного до відповіді на Страшному суді триває лише до настання власної кончини, оскільки після смерті тіла душа не в змозі міняти свій моральний стан; що ті, хто доживуть до Другого Пришестя Христа, не побачать смерті і стануть перед Судом у новому тілі; що той, хто поріднився зі Спасителем через Його Пречисті Тіло і Кров, освятив себе благодаттю Святого Духу й усиновився Небесному Отцю, «на суд не приходить» (Ін. 5:24).

Після отпусту Літургії був звершений молебень.

Владика Євлогій благословив усіх, привітавши парафіян із Неділею м’ясопусною, нагадав також про заговини на м’ясо того дня і про початок чергової підготовчої — Сирної (загальної) — седмиці перед Великим постом.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ