ХХХІ Всеукраїнський Різдвяний фестиваль «Від Різдва до Різдва» (+відео)

  ХХХІ Всеукраїнський Різдвяний фестиваль «Від Різдва до Різдва» (+відео)

  З благословення Високопреосвященнішого Іринея, митрополита Дніпропетровського і Павлоградського у 2024 році проходить ХХХІ Всеукраїнський Різдвяний фестиваль «Від Різдва до Різдва» у форматі онлайн.

  Вітальне слово митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея з нагоди відкриття ХХХІ Всеукраїнського Різдвяного фестивалю «Від Різдва до Різдва».

  Вашій увазі представляємо записи хорових колективів

  Приємного перегляду

   

  Хор Дніпровської академії музики

  Регент – Чехлата Юлія Юріївна

  Програма виступу:

  – Ганна Мельничук – колядка «Дін-Дон»

  – Віталій Лис – колядка «В Вифлеємі стала новина»

  – Микола Леонтович – «Щедрик»

  Хор студентів Дніпровської академії музики – один з ведучих учбових хорових колективів України. У репертуарі хору кращі зразки світової хорової класики, духовна музика, обробки народних пісень, хорові твори сучасних композиторів. Хор Дніпропетровської академії музики ім. М. Глинки є лауреатом IV Міжнародного фестивалю хорової музики «На хвилях Стрія» (Україна, м. Стрий), переможцем Всеукраїнського фестивалю духовних співів «Від Різдва до Різдва» (Україна, м. Дніпро), учасником VI – IX Міжнародної Бахівської Академії в Україні, лауреатом Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» (Україна, м. Дніпро), переможцем Міжнародного фестивалю хорової музики «Хайнувка 2017» (Польща, м. Білосток), володарем гран-прі Міжнародного фестивалю «Коложський Благовест 2018» (Республіка Білорусь, м. Гродно), лауреатом Всеукраїнського фестивалю «Благофест» (м. Запоріжжя).

   

   

  Хор Свято-Тихвінського жіночого монастиря м. Дніпро

  Регент – Сполітак Марина

  Програма виступу:

  – «Дін-Дон», Анна Мельничук

  – «Пречистая Діва», обробка Володимира Якимця

  – Колядка «В яслах Віфлеємських народився», Віталій Лис

  Хор Свято-Тихвінського жіночого монастиря міста Дніпро існує більше шістнадцяти років. За цей час колектив та керівники змінювалися, але з року в рік хор приймає активну участь в фестивалях та архієрейських богослужіннях. Наразі, хор складається з сестер обителі, викладачів та кращих студентів регентського училища, яке знаходиться при монастирі.

   

   

  Хоровий колектив «Gloria» м. Дніпро

  Керівник – Білик Анастасія

  Програма виступу:

  – Українська народна колядка «Чути дзвінок»

  – «Спить в яслах Диво-Немовля», слова та музика С. Краміна, переклад С. Загорулько

  – «На Різдво Христове», гармонізація Р. Щербань

  Вокально – хорова студія «Gloria» у Творчій майстерні «Гармонія» при Академічному музично-драматичному театрі ім. Лесі Українки м. Кам’янського відкрилась у вересні 2023 року. Учасники хорового колективу – це діти від 4 до 18 років, які тільки починають здобувати музичну освіту у студії. Репертуар хору має твори композиторів-класиків, народні пісні, а також сучасних композиторів та виконавців. Керівник студії – Анастасія Білик, закінчила Харківський Національний університет Мистецтв ім. І. Котляревського, кафедра хорового диригування у 2019 році. Працювала керівником вокальних ансамблів, хорових колективів, викладачем сольного співу та музично-теоретичних дисциплін. У театрі імені Лесі Українки працює з листопада 2021 року репетитором з вокалу та керівником вокально-хорової студії для дітей. Слідкувати за нашими новинами та детальною інформацією можна на платформі Instagram – @gloria_choir_studio

   

   

  Малий хор Свято-Миколаївського собору м. Кам’янське

  Регент – м. Світлана Костів

  Програма виступу:

  – «Стукаєм, господар, до твоєї хати», сл. і муз. І.Ходорівської, обр. Ольги Токар

  – «Свята вечеря» Тереза Угрич

  Малий хор був створений з благословіння Високопреосвященнійшого Володимира, митрополита Камʼянського і Царичанського. Це церковний колектив, що співає на богослужіннях. Склад хору дуже різноманітний – студенти музичних закладів, співаки-любителі та навіть аматори, які не знали нот. Також, співають люди усіх вікових категорій. Останні два роки хор дуже плідно працював, в репертуарі зʼявилися досить складні твори, такі як Пасхальні ірмоси А. Веделя, Різдвяний концерт прот. М. Відєрнікова, «Высшую Небес» А. Архангельского та інші. Хор проводить регулярні репетиції, на яких вчить нові твори, а також вдосконалює як і свої співочі навички, так і розвивається духовно. Співаки хору з радістю чекають кожної нової зустрічі, самі пропонують різноманітні твори, які хотіли б вивчити. У колективі дружня та легка атмосфера, співаки з благоговінням та вдячністю сприймають можливість співати Богові та бути частиною богослужінь.

   

   

  Церковний хор «Екклесія» Свято-Успенського собору м. Дніпро

  Регент – Ангеліна Ничипорук

  Програма виступу:

  – Пролог, муз. Джона Вільямса, гармонізація для хору та слова Ангеліни Ничипорук

  – Колядка «На вечірнім небі», музика Віталія Лиса, слова Лілії Іванечко-Мидлак

  – Колядка «Коляда ти, коляда», муз. Андрія Попруги, слова Надії Семени в обробці Ольги Токар

  Хор «Екклесія» був створений у 2004 році при Свято-Тихвінському жіночому монастирі, у 2013 році хор перейшов на послушання в Свято-Успенський собор. Хор записав 3 диска з різними піснеспівами. Є лауреатом та переможцем різних конкурсів та фестивалів. Всі учасники хору – любителі, які докладають багато зусиль, щоб ансамбль звучав злагоджено і щоб принести Богу тільки найкраще!

   

   

  Сімейний ансамбль «Подобен» м. Дніпро

  Регент – Ольга Ківільова

  Програма виступу:

  – Колядка «Небо і земля» з репертуару ансамблю «Піккардійська терція» у редакції регента Тарасія Чижа

  – Колядка «Святий вечір» з репертуару братського хору Свято-Успенської Святогорської Лаври, переклад для мішаного хору регента Тарасія Чижа

  – Колядка «Дивная новина» з репертуару архієрейського хору Свято-Успенської Почаївської Лаври, переклад для мішаного хору регента Тарасія Чижа

  Сімейний ансамбль «Подобен» народився у самому Преображенському кафедральному соборі м. Дніпро, точніше – як молодша гілка хору собору, прийнявши в себе його якісні, стильові та репертуарні особливості, але з часом все більш набуває особисті індивідуальні риси. Всі учасники ансамблю отримують або вже отримали професійну музичну освіту, та намагаються послужити Богові талантами, якими Він щедро їх обдарував. На жаль, за технічними причинами цього року ансамбль бере участь у Різдвяному фестивалі у неповному составі, але сподіваємось на милість Божу щодо повертання сімейного ансамблю до колишнього стану.

   

   

  Дитячий хор недільної школи «Істочник» при Свято-Успенському соборі м. Дніпро

  Регент – м. Анна Письмена
  Програма виступу:

  -колядка Ірини Болдишевої «Рождество»

  Недільна школа «Істочник» була створена у 2003 році, у тому ж році і склався дитячий хор із співочих дітей. Хор є постійним учасником Різдвяних та Пасхальних фестивалів. У цьому році склад хору повністю оновився і поповнився маленькими учасниками. Хор «Істочник» співає антифонно з хором «Екклесія» за Недільною Літургією у Свято-Успенському соборі м. Дніпро.

   

   

  Хор Свято-Воскресенського чоловічого монастиря м. Ужгород

  Художній керівник – Наталя Кленова

  Регент – Архімандрит Родіон (Горнічар)

  Програма виступу:

  – «Нічка та ясная», обробка О.Токар

  – «Чути дзвінок» українська народна колядка, автор обробки невідомий

   

   

  Дитячий хор «Радуга» недільної школи Свято-Покровського храму м. Дніпро, ж/м Кам’янський

  Регент – Наталія Курочкіна

  Програма виступу:

  – «Тропар Різдва Христова», обр. І.Валяєва

  – колядка «У Вифлиємі», муз. Д.Мулика

  – колядка «Чути дзвінок»

  Дитячий хор існує багато років, постійний учасник єпархіальних фестивалів. Діти вже третій рік співають антифонно з дорослим хором за Літургією на Великих святах.

  Молодіжний хор Свято-Покровського храму м. Дніпро ж/м Кам’янський

  Регент – Наталія Курочкіна

  Програма виступу:

  – Колядка «Летіли сніжинки» ( разом з дитячим хором)

  – Р.Бревко колядка «О Свята Маріє Мати», соліст протоієрей Максим Злобін

  – Колядка «Коли Христос родився»

  Святковий хор храму. Існує багато років. Його учасники – активні молоді люди, які свій вільний від основної роботи час витрачають на розучування піснеспівів та служінню Богу.

   

   

  Дитячий Архієрейський хор Запорізької єпархії УПЦ

  Керівник – Рудюк Юлія Сергіївна

  Програма виступу:

  – кондак «Дева днесь Пресущественнаго рождает» валаамського розспіву

  – колядка Небо і земля

  Дитячий архієрейський хор був створений по благословінню митрополита Запорізького і Мелітопольського Луки 4 роки тому, з тих пір діти періодично співають у багатьох храмах своєї єпархії, здебільшого, на архієрейських богослужіннях. Також беруть участь у різноманітних єпархіальних заходах поза богослужінь і завжди раді знайти привід прославити Господа, зокрема, у період Різдвяних Святок.

   

   

  Вокальний ансамбль при храмі на честь собору Іоанна Хрестителя м. Дніпро

  Керівник – Ксенія Алексанян

  Програма виступу:

  – «Let it snow», музика Jule, слова Ольги Токар, аранжування для хору Ігор Шульга

  – Колядка «Що то за предиво», аранжування Василя Барвінського, соло Ксенія Алексанян

  – Колядка «Святий вечір», аранжування для хору Ксенія Алексанян

  Ансамбль був створений в листопаді 2022 року, для участі в недільних та святкових богослужінь в храмі на честь собору Іоанна Хрестителя. У фестивалі в такому складі бере участь вдруге. Керівник хору Ксенія Алексанян брала участь у фестивалі в складі різних хорових колективів вже 18 років, а як диригент 8 років. Ансамбль виконує духовні твори таких авторів, як Бортнянський, Архангельський, Чесноков, Файнер та інших видатних представників хорового мистецтва.

   

   

  Молодіжне тріо Свято-Троїцького кафедрального собору «SIA vocal»

  Регент – Кравцевич Іуліанія

  Програма виступу:

  – Колядка «Во Вифлеємі зоря сіяє» невідомого автору

  – Колядка «На небі зірка» в обробці Василя Барвінського

  Молодіжний колектив існує вже три роки. Учасники колективу приймають активну участь у житті собору, співають у архієрейському хорі. Лауреати багатьох всеукраїнських конкурсів та фестивалів.

   

   

  Вокально-хоровий колектив «Tutti» при благодійній організації «ЯМариуполь» м. Ужгород

  Керівник – Кленова Наталя

  Програма виступу:

  – «На Різдво Христове», муз. В Качан, слова О.Качан

  Вокально-хоровий колектив існує з 2022 року, в ньому співають діти ВПО із м. Маріуполь та діти з Ужгорода. Колектив виступає на місцевих заходах, у інтернатах, по святах, які відбуваються у центрі ЯМаріуполь.

   

   

  Хор храму преподобного Іліі Муромця «ЛІК» м. Дніпро

  Регент – Яремчук Олександр Сергійович

  Програма виступу:

  – колядка «Господа Славим»

  – Грузинська Колядка «Аліло»

  – колядка «Небо і земля», обр Ф. Копниця

  З благословення настоятеля храму преподобного Ілії Муромця м. Дніпро протоієрея Олександра Короткова хор приймає участь в богослужіннях та співає в традиції візантійського, знаменного та грузинського розспівів. Хор є неодноразовим учасником Різдвяних та Пасхальних фестивалів.

   

   

  Дитячий хор «Величання» Свято-Успенського ліцею м. Дніпро

  Керівник — Гаращенко Анастасія

  Програма виступу:

  – Народна колядка «Підем-підем, пане-брате»

  – Старинна колядка «Спи, Ісусе, спи»

  Свято-Успенський ліцей м. Дніпро – перший православний ліцей в Дніпропетровській області, створений у 2016 році з благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея. У хорі приймають участь учні 3, 4 та 5 класів ліцею. Учасники колективу вивчають духовні піснеспіви, приймають участь у богослужіннях в Свято-Успенському соборі м. Дніпро.

   

   

  Сестринський хор Свято-Успенського собору м. Дніпро

  Регент – м. Марія Бабакова

  Програма виступу:

  – колядка «Ой зiйшла зоря» народна

  – колядка «Анголи в небi» народна

  – колядка «Ходил походил» народна

  – колядка «Святий вечiр», О. Стадник

  2021 року у відроджуваному Свято-Успенському соборі м. Дніпра був заснований хор із сестер Сестринства на честь ікони Божої Матері «Скоропослушниця», які, крім нелегкого щоденного соціального служіння, вирішили докласти зусиль до прославляння Бога через благословенний церковний спів.

  Співочий досвід молодого хору кропітливо стяжається усердям і працею люблячих сердець, бажаючих благоговійно славити Господа єдиними устами.

  Щонеділі хор сестринства звершує служіння на кліросі Свято-Успенського собору м. Дніпро під час звершення ранньої Божественної Літургії. Переважно звучать піснеспіви стародавніх розспівів: знаменного, візантійського, болгарського, грецького та грузинського. Сестри об’єднані єдиним духом у бажанні послужити Господу молитовним співом.

   

   

  Дитячий хор Недільної школи Свято-Троїцького кафедрального собора, м. Дніпро

  Регент – Погребна Анна Геннадіївна

  Програма виступу:

  – «На небі зірка мерехтить», сл. і музика О.Баран

  – «Дзінь-дзілінь», сл. О.Качан, муз. В.Качан

  Недільна школа Свято-Троїцького кафедрального собору м. Дніпро нараховує багато різновікових діточок, які прагнуть вчитись, пізнавати все нове, ставати краще. Всі вони за допомогою викладачів розвивають у собі не тільки духовні якості, а ще й музичні здібності. Завдяки музиці вони можуть передати свої почуття до православної церкви та до навколишнього середовища.

   

   

  Дует «Веселі нотки» м. Дніпро

  Керівник – Кравцевич Ганна Володимирівна

  Програма виступу:

  – Колядка «Весело співайте», музика Г. Кравцевич

  – пісня «Святий Миколай», музика Г. Кравцевич

  Дует «Веселі нотки» у складі Кравченко Євгенія, 4 роки, Завізіон Демід 6 років, був створений у жовтні 2023 року. Виступ на Фестивалі «Від Різдва до Різдва» – це перший конкурсний виступ колективу.

   

   

  Дитячий колектив «Янголята Ігрені» недільної школи храму благовірного князя Олександра Невського м. Дніпро

  Керівник Людмила Золочевська

  Програма виступу:

  – Колядка «В Віфліємі має нині зірка засіяти», автор протоієрей Володимир Болотов

  – Духовний вірш Колискова Богородиці «ДЕВА МЛАДЕНЦА»

  – Різдвяна колядка «Радуйся»

  Колектив створено в 2023 році. В колективі 12 дітей: 5 хлопчиків і 7 дівчат, віком від 5 до 10 років. Діти з задоволенням вивчають та співають на церковних святах народні та духовні пісні, приймають участь у святкових молебнях. Освоюють піснеспіви Божественної літургії, вивчають Закон Божий і знайомляться з історією свого краю.

   

   

  Гурт української народної пісні «Два кольори» м. Дніпро

  Керівник – Олександр Сивак

  Програма виступу:

  – Народна колядка «Заспіваймо, християни»

  – Народна пісня «А Діва Марія Сина породила» подібно «Днесь поюще»

  – Народна колядка «Ой, летіла та й зозуленька»

  Гурт «Два кольори» створено у 2016 році. В репертуарі українські народні і християнські пісні. Гурт «Два кольори» Лауреат республіканських та міських конкурсів хорових колективів. На міському фестивалі музики і співу імені А. Я. Штогаренка зайняли 1 місце серед малих хорових колективів.

   

   

  Архієрейський хор Спасо-Нерукотворного образу кафедрального собору м. Павлограда

  Керівник – Кондратенко Наталія Георгіївна

  Програма виступу:

  Тропар Різдва грецького розпіву

  Колядки:

  «Нині, Адаме»

  «Пречистая діва»

  «Небо і земля»

  «Тайна нам ся явила»

  «Зоря з неба»

  Павлоградський Архієрейський хор успішно діє в Дніпропетровській єпархії вже 33 роки. Він утворився в 1991 році при Спасо-Нерукотворного образа кафедральному соборі, який відкрився після 30 річного періоду наруги.

  На сьогодні Павлоградський Архієрейський хор під керівництвом Кондратенко Наталі Георгіївни відомий у всіх приходах єпархії.

  Він прикрашає своїм чудовим співом богослужіння не тільки у кафедральному соборі Павлограда, а і далеко за межами міста, регулярно приймаючи участь в Архієрейських богослужіннях.

  У складі хору музичні працівники, домогосподарки, студенти, жінки-переселенки та інші любителі хорового співу.

  Павлоградський Архієрейський хор постійний учасник різдвяних та пасхальних духовних піснеспівів у єпархії, а також різноманітних фестивалів в Україні.