У 32-гу річницю архієрейської хіротонії Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

  У 32-гу річницю архієрейської хіротонії Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

  32 роки тому, 9 грудня 1990 року, майбутнього Предстоятеля УПЦ, а тоді архімандрита Онуфрія (Березовського) висвятили у єпископа Чернівецького і Буковинського. Традиційно, у день архієрейської хіротонії Блаженнішого владики архієреї, духовенство та віряни УПЦ моляться зі своїм Предстоятелем у Києво-Печерській Лаврі.

  8 грудня 2022 року, напередодні 32-ї річниці архієрейської хіротонії Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври звершили всенічне бдіння. Богослужіння очолив Блаженніший Митрополит Онуфрій. Предстоятелю співслужили намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, архієпископ Новомосковський Євлогій, єпископ Петропавлівський Андрій, архієреї Української Православної Церкви, духовенство Києво-Печерської обителі та гості у священному сані.

  9 грудня 2022 року у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі звершили Божественну літургію з нагоди 32-річчя архієрейської хіротонії Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

  Урочисте богослужіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Блаженніший владика. Предстоятелю співслужили намісник Київо-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, архієпископ Новомосковський Євлогій, єпископ Петропавлівський Андрій, сонм архієреїв Української Православної Церкви, духовенство обителі та гості у священному сані.

  За богослужінням молились ігумені жіночих монастирів УПЦ, сестри милосердя, студенти Київської духовної академії і семінарії. Богослужбові піснеспіви виконували митрополичий хор під керівництвом архімандрита Геронтія (Борисевича) та хор Київських духовних шкіл під керівництвом архімандрита Романа (Подлубняка).

  За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому. Також особливо молитовно згадали живих та спочилих архієреїв, які брали участь в єпископській хіротонії Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

  Після відпусту Блаженнішому архіпастирю виголосили многоліття. Митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій зачитав вітальне слово Предстоятелю від Священного Синоду УПЦ. Блаженніший владика подякував за вітання, а також усій пастві – за терпіння та молитви.

  Потім Предстоятель благословив усіх та приймав вітання від пастви.

  https://news.church.ua