Звернення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з нагоди 90-х роковин Голодомору 1932-1933 рр.

  Звернення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з нагоди 90-х роковин Голодомору 1932-1933 рр.

  Дорогі брати і сестри!

  Щороку в четверту суботу листопада ми з вами зі скорботою згадуємо трагічні події 1932-1933 рр., молячись за упокій всіх безвинно померлих українців, які загинули внаслідок голоду, що був штучно створений радянським комуністичним режимом.

  Нам всім добре відомо, що голод на початку 30-х років минулого століття не був спричинений ані неврожаєм, ані іншими природніми катаклізмами — голод був цілеспрямованим знущанням над українським народом з боку більшовицької безбожної влади, яка таким людиноненависницьким чином бажала упокорити людей, кров яких залишилась на руках всіх катів, волаючи до Бога від землі до неба (пор. Бут. 4, 10). Проте і ці жахливі діяння не були достатніми для тоталітарної держави, яка після Голодомору почала активну боротьбу ще й зі Святою Церквою: масові гоніння і переслідування, жорстокі репресії і вбивства духовенства та віруючих — все це назавжди записано на чорних сторінках історії буття нашої рідної України, а тисячі імен тоді ув’язнених і замордованих віруючих — на небесах (пор. Лк. 10, 20).

  Пам’ятаючи про жертви 90-річної давнини, ми молимося сьогодні Милостивому Богу зглянутися над нашим багатостраждальним українським народом та не допустити повторення тих страшних подій Голодомору.

  Нехай наші сьогоднішні заупокійні молитви будуть сповнені любові до всіх загиблих в ті трагічні часи на території нашої Батьківщини. При цьому не будемо забувати сьогодні в своїх молитвах й про тих наших братів і сестер — громадян України, які через російську військову агресію досі переживають наслідки гуманітарної катастрофи.

  Бажаю також всім нам, щоб незважаючи на всю ту ненависть та агресію, які намагаються збентежити сьогодні наші душі, ми зберігали сердечний мир, освячуючи наше життя виконанням заповідей Господніх, особливо вдосконалюючись у діяльній любові до наших ближніх, яка є найголовнішим критерієм впізнаваності християнина в цьому світі (Ін. 13, 35), для якого ми покликані бути світлом (Мф. 5, 14).

  Благословення Боже нехай буде зі всіма вами та із нашою Україною!

  +ОНУФРІЙ
  Митрополит Київський і всієї України
  Предстоятель Української Православної Церкви