Додому Новини єпархії 125 років Спаса-Нерукотворному Образу кафедральному собору міста Павлоград

125 років Спаса-Нерукотворному Образу кафедральному собору міста Павлоград

29 серпня 2023 року, післясвято Успіння Пресвятої Богородиці, перенесення з Едеси до Константинополя Нерукотворного Образа (Убруса) Господа Iісуса Христа, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней очолив урочистості, присвячені 125-річчю трьохпрестольного Собору Нерукотворного Спасу – головного храму міста Павлограда, другого кафедрального міста Дніпропетровської єпархії.

Перед богослужінням митрополита Іринея традиційно зустріли вихованці Недільної школи собору.

За Божественною літургією ієрарху співслужили: вікарій Дніпропетровської єпархії УПЦ архієпископ Петропавлівський Андрій, секретар єпархії протоієрей Миколай Ничипорук, благочинний Павлоградського церковного округу і настоятель собору протоієрей Павел Бурлай, благочинний Юр’ївського районного церковного округу протоієрей Іоанн Мороз, благочинний Синельниківського церковного округу протоієрей Віктор Власов, благочинний І-го Новомосковського церковного округу протоієрей Володимир Ляшенко, клірики собору, духовенство Павлоградського церковного округу та єпархії.

На малому вході митрополит Іриней з благословення Священноначалля Української Православної Церкви нагородив настоятеля Свято-Успенського храму с. Нова Дача Павлоградського району протоієрея Олександра Яроша – правом носіння хреста з прикрасами.

Після читання святого Євангелія архієпископ Андрій звернувся до парафіян зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Після відпусту був звершений хресний хід.

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, митрополит Іриней вручив ордени УПЦ, грамоти Предстоятеля, а також благословенні грамоти – духовенству, трудівникам і благодійникам собору, з нагоди пам’ятних життєвих дат.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ