Додому Новини єпархії У Світлу Суботу ієрархи єпархії звершили пасхальне богослужіння у Преображенському соборі

У Світлу Суботу ієрархи єпархії звершили пасхальне богослужіння у Преображенському соборі

У Світлу Суботу ієрархи єпархії звершили пасхальне богослужіння у Преображенському соборі

11 травня 2024 року, у суботу Світлої седмиці, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней очолив Божественну літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Дніпро.

Перед богослужінням митрополит Іриней запалив свічки від Благодатного вогню та роздав віруючим. Цьогоріч 4 травня 2024 року о 14:14 за київським часом у храмі Воскресіння Христового над Гробом Господнім в Єрусалимі зійшов Благодатний вогонь. 10 травня 2024 року Благодатний вогонь прибув в Дніпропетровську єпархію УПЦ.

За Літургією ієрарху співслужили вікарії Дніпропетровської єпархії УПЦ: архієпископ Новомосковський Євлогій і архієпископ Петропавлівський Андрій, секретар Дніпропетровського єпархіального управління протоієрей Миколай Ничипорук, благочинний Павлоградського церковного округу протоієрей Павел Бурлай, благочинний Синельниківського церковного округу протоієрей Віктор Власов, керівник єпархіального відділу благодійності і соціального служіння протоієрей Максим Злобін, духовенство єпархії та клірики собору.

На малому вході, митрополит Іриней з благословення Священноначалля Української Православної Церкви возвів в сан протоієрея клірика собору ієрея Іоанна Папченко.

Після читання Євангелія ключар собору протоієрей Сергій Черниш оголосив Пасхальне послання митрополита Іринея.

За Літургією піднесли прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.

Після заамвонної молитви на Літургії митрополит Іриней прочитав молитву на роздроблення артоса.

На завершення богослужіння священнослужителі та віряни пройшли хресним ходом навколо собору.

Після відпусту митрополит Іриней привітав архієреїв, духовенство та парафіян із Великоднем.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ