Додому Новини єпархії 20-річчя лікарняного храму у Новомосковську

20-річчя лікарняного храму у Новомосковську

1 жовтня 2023 року, у день свята на честь ікони Божої Матері «Цілителька» митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней очолив Божественну літургію у лікарняному храму на честь шанованого в цей день образу Божої Матері у місті Новомосковську.

Рівно 20 років назад 1 жовтня 2003 року був звершений перший молебень у новоствореній парафій при Новомосковській центральній міській лікарні.

За Літургією ієрарху співслужили: секретар єпархії протоієрей Миколай Ничипорук, благочинний І-го Новомосковського церковного округу протоієрей Володимир Ляшенко, керівник єпархіального відділу у справах молоді протоієрей Олексій Гетьман, настоятель храму протоієрей Володимир Афонін, духовенство Кам’янської та Дніпропетровської єпархій.

На малому вході, з благословення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія, митрополит Іриней з нагоди 20-річчя лікарняного храму нагородив настоятеля храму протоієрея Володимира Афоніна – правом служіння Божественної літургії з відкритими Царськими вратами до молитви Господньої «Отче наш», а крілика храму протоієрея Сергія Гребінюка – правом служіння Божественної літургії з відкритими Царськими вратами до Херувимської пісні.

Після читання святого Євангелія владика Іриней звернувся до пастви зі словом проповіді.

Під час Літургії були піднесені прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним. Також за богослужінням піднесли особливі прохання за здоровʼя та молитви за спочилих українських захисників і захисниць.

Наприкінці богослужіння був звершений хресний хід та прочитана молитва перед іконою Божої Матері «Цілителька».

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія, митрополит Іриней з нагоди 20-річчя лікарняного храму вручив ордена УПЦ і грамоти Предстоятеля благодійникам, трудівникам і парафіянам храму.

Грамотами митрополита Іринея був нагороджений актив храму.

На завершення візиту митрополит Іриней привітав вірян зі святом та ювілеєм парафії. Архіпастир подякував за жертовне служіння духовенству храму протоієрею Володимиру Афоніну та протоієрею Сергію Гребінюку. Щоденно звершуються при храмі та виїзді благодійні обіди, надається допомога в місця позбавлення волі, допомога хворим та інші соціальні проекти.

Насамкінець митрополит Іриней благословив усіх.

Інформаційний відділ
Дніпропетровської єпархії УПЦ